YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşkesi BMC İşletmesi'nde Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni'nde yaptığı konuşmada “Sıradan işletme devir işlemini çarpıtarak sermaye düşmanlığı yapanlar, bugün Amerika'dan İngiltere'ye, oradan Almanya'ya kapı kapı dolaşarak, benzin istasyonlarındaki affedersiniz restoranlarda, oralarda bir şeyler yemeye gayret edenler, yabancı yabancı ekonomi komiserlerinden yardım dileniyor. Biz ise yerli ve milli olarak, kendi mühendislerimizle, kendi işçilerimizle, işte bu dev eserleri hizmete koyuyoruz” cümlelerini kurmuştu.

Törendeki TSK komutanları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerini alkışladı diye CHP ve kuyrukları âdeta çıldırdı.

Ne öfke, ne sertlik zerre kadar yakışmayan, küçük enişte kılıklı Kemal Kılıçdaroğlu  "Dün beni siyasal olarak eleştirirken askerlere alkışlatır oldu. Askerlerin alkışlaması şahsen hiç umurumda değil ama devlet açısından büyük bir çürümenin göstergesidir bu. Etrafınıza siyaset koridorlarında kariyer devşiren askerler koyarsınız elinizde bol yıldızlı, apoletli Orta Doğu üniformaları kalır. Onun için komuta kademesi haddini bilsin, siyaset askerin işi değildir" sözleriyle öfke nöbetine girmiş…

HDP yaptığı açıklamayla ve TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, PKK’nın televizyon kanalında yaptığı konuşmayla “Türk ordusu kimyasal silah kullanıyor” iftirasını atınca öfkelenmeyen, aksine TTB Başkanı tutuklanınca sahip çıkan ve daha sonra Şebnem Korur Fincancı tahliye olunca Canan Kaftancıoğlu’nu onunla kucaklaşmaya gönderen Kemal Kılıçdaroğlu, TSK komutanlarının Cumhurbaşkanını alkışlamasına mı bozulmuş yani?

Türk Ordusu, Irak ve Suriye’de fedakârca terörle mücadele ediyor. Onlara destek yerine, terör örgütlerinin safında durarak hep köstek olan Kemal Kılıçdaroğlu, TSK komutanlarının Cumhurbaşkanı’nı alkışlamasına mı bozulmuş yani?

Türk askerini şehit eden PKK’lı teröristler için “Hayatını kaybeden PKK’lıların cenazesine katılıp, acısını paylaşmayan HDP’li milletvekiline soruşturma açarım” diyen terörist Demirtaş’a “şeref madalyası takan”, onunla Türkiye’yi yöneteceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, TSK komutanlarının Cumhurbaşkanı’nı alkışlamasına mı bozulmuş yani?

 “İt sürüleri, siz Mustafa Kemal'in değil askerleri generali olsanız ne yazar” diyen HDP’lilerle ittifak yapan, gönül bağı kuran Kemal Kılıçdaroğlu, TSK komutanlarının Cumhurbaşkanı’nı alkışlamasına mı bozulmuş yani?

Buna benzer örneğimiz çok ama yerimiz dar. Yahu Kemal Kılıçdaroğlu senin her eylemin, söylemin Türk Ordusu’nun karşısında, düşmanlarının yanında iken Türk komutanlarının neyi alkışlayıp alkışlamayacağını yorumlamak senin gibi birinin haddine mi?

Sen, neyin alkışlandığına kafa yoracağına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği CHP’yi nasıl Türk Ordusu’na düşman olanlarla aynı safa getirdin ona kafa yor…

Ne bekliyordun, HD(P)KK ile yaptığın yoldaşlığı mı alkışlasın komutanlar?

Ne yani, emperyalizme ve mandacılığa kuyruk sallayan CHP politikalarını mı alkışlasın komutanlar?

Seni hiçbir Türk komutanı alkışlamaz. Alkışlarsa zaten o kişi Türk komutanı değildir. Senin CHP’deki emekli askerlerin bile tuhaftır. Birisi HDP ile koalisyon kurarak onlara bakanlık verilmesini ister, diğeri PKK’nın Suriye’de devlet kurmasını ister. Araştırılsa CHP’de daha ne tuhaf emekli askerler vardır.

Ne demişler: Alkış; olgun insanlar için bir destek, küçük insanlar için kışkırtıcıdır. 

Kemal Bey, seni kimler alkışlıyor. Sen ona bak. Onun utancını yaşa…

Editör: Arda Erden