Sigara içenler dikkat! Günde 1 avuç tüketerek ciğerleri temizleyin

Protein ve lif içermesinin yanında folat ve K vitamini deposu, kalp ve kemik sağlığı için oldukça faydalı. Akciğer kanseri olmak üzere pek çok konuda şifalı, ciğer sağlığını korumak için mutlaka tüketilmesi öneriliyor. Günde 1 avuç kadar tüketmek kısa sürede tüm ciğerlerin temizlenmesine yardımcı oluyor, gözler için en faydalı yiyecek olarak biliniyor. Beyin sağlığı için oldukça faydalı, mide sağlığı için en ideal besin olarak tüketilmesi öneriliyor. İşte o besinler...

Sigara içenler dikkat! Günde 1 avuç tüketerek ciğerleri temizleyin - Sayfa 1

Pek çok gıda hakkında doğru bilinen birçok yanlış var. Şimdi bunları sorgulamanın tam zamanı. Örnek olarak çikolata sağlığınız için zararlı bir yiyecek değildir. Bu çok yaygın olarak bilinen bir yanlış olmasıyla insanları da yanlış yönlendirir. Bilimin ışığında doğru bilinen yanlışları sizler için sıralıyoruz. İşte birçok insanın bilmediği sağlıklı beslenme tüyoları.


Sigara içenler dikkat! Günde 1 avuç tüketerek ciğerleri temizleyin - Sayfa 2

Sabah'ta yer alan habere göre; beslenme tercihlerimiz genel sağlığımız üzerinde de oldukça etkilidir. Bu nedenle neyin iyi geldiğini bilmek ve onları tüketmeye özen göstermek büyük önem taşımaktadır.


Sigara içenler dikkat! Günde 1 avuç tüketerek ciğerleri temizleyin - Sayfa 3

MARUL SEÇERKEN DİKKAT Marul seçimi yaparken görüntüsü ve dokusu dışında hepsinin benzer besin değerlerine sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu çok da doğru değildir. Tercih edeceğiniz marul tipi sağlığınız için farklı yararlar sağlayabilir. Örneğin iceberg olarak bilinen ve sıkça tercih edilen marul, 100 gramında 1 gram protein ve lif içermesinin yanında folat ve K vitamini deposudur. Bu besin kalp ve kemik sağlığı için oldukça faydalıdır. Ancak en yararlı marul türü değildir.


Sigara içenler dikkat! Günde 1 avuç tüketerek ciğerleri temizleyin - Sayfa 4

Onun yerine tercih edebileceğiniz roman marulu aslında çok daha yararlıdır. 100 gramının içerisinde 1 gram protein ve 2 gram lif bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisinde folat ve K vitamini iceberg maruldan çok daha fazladır. Aynı zamanda antioksidan etkisiyle kalp sorunlarına ve iltihaplanmaya karşı bire birdir.