Anıt meydanı Göksu parkında düzenlenen iftar programı ve toplu açılış töreninde konuşan Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı ve Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “2019 yılı seçimlerinde halkımıza verdiğimiz 19 proje sözümüz dahil bugüne kadar 84 dev projeyi hayata geçirdik. Bugünde hemşehrilerimiz ve misafirlerimizle birlikte 30 projemizin açılışını yapıyoruz. Bizleri her zaman olduğu gibi bugünde yalnız bırakmayan tüm Silifkeli hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bugün açılışını yapacağımız projeler arasında 24 saat Göksu, kapalı pazar, Taşucu sahil düzenlemesi, cami ve taziye evi, kır düğün salonu, asfalt plenti, sevgi parkı, Kurtuluş mahallesi tarım aletleri parkı, Cavit Erden caddesi sokak sağlıklaştırma ve aydınlatma projesi, cennet-cehennem mağarası asansör projesi, kale yürüyüş yolu projesi, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, galericiler sitesi, Atakent ata park projesi, Atakent, Taşucu ve Yeşilovacık deniz sahili düzenleme projesi, kadın sığınma evi, Sami Göksu Konağı restorasyonu, belediye ekmek fabrikası, belediye spor tesisleri, Taşucu mahallesi meydan düzenlemesi ve çeşitli mahallelere 50 adet park yapımı yer almaktadır. Beş yıllık süreç içerisinde deprem felaketi, korona virüs salgını ve küresel ekonomik krizler nedeniyle yaşadığımız sıkıntıların arasında 84 adet dev proje yaptık. Önümüzde yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri var hazırladığımız 41 yeni projemizi de Allah’ın izni ve Silifkeli hemşehrilerimizin destekleri ile yine halkımızla ve şehrimizle buluşturmayı amaçlıyoruz. Halka Hizmetin Hakka hizmet olduğunun bilinciyle yürüttüğümüz çalışmalarımızda ve hayata geçirdiğimiz projelerimizde yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olduğunu buradan bir kere daha değerli misafirlerimiz ve sevgili Silifkeli hemşehrilerimizle paylaşıyorum. Hizmete açacağımız yeni projelerimiz ve hizmetlerimizin halkımıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Silifke (1)-3

18 Mart Şehitler günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümünü de kutlayan Başkan Altunok, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm şehitleri de rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.

Silifke (5)-2

AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, MHP Mersin İl Başkanı Ömer Gürsoy ve MHP Mersin Milletvekili ve MYK üyesi Dr. Levent Uysal’da yaptıkları konuşmalarda 31 Mart seçimlerinde Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’a verilecek güçlü destekle başarılı hizmetlerin devam edeceğini hatırlattılar.

Silifke (6)-1

NUREDDİN NEBATİ’DEN GAZZE MESAJI

AK Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati, Anıt Meydanı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, iftarda vatandaşlar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediye Başkanı Sadık Altunok'un yeniden seçilmesi halinde ilçenin daha fazla tanınması adına projelerin hayata geçeceğini aktaran Nebati, bu zamana kadar olduğu gibi verilen sözleri yerine getirmeye gayret edeceklerini belirtti. İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarının sürdüğünü de anımsatan Nebati, "Biz geceleri davul sesiyle ve telefonumuzun tıngırtılı sesiyle uyanıp sahurumuzu yapmaya, sağlam ve barış ortamında güven içerisinde yapmaya kalktığımızda orada kardeşlerimiz, bombalarla uyutulmuyor ve katlediliyorlar. Sahurda içecekleri bir damla su, akşam iftarlarını açacakları bir bardak suları yok. Bu empatiyi bizim her an hissetmemiz lazım" diye konuştu.

Silifke (3)-2

Birlikte açılan iftarın ardından Silifke Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 30 projenin toplu açılışı törenle yapıldı. Anıt meydanı Göksu parkından düzenlenen toplu açılış ve iftar programı Alişan Kapaklıkaya’nın söyleşi ve İbrahim Sadri’nin şiir ve dinletisi ile son buldu.

Silifke (4)-2

Silifke Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı ve toplu açılış törenine AK Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili ve MYK Üyesi Dr. Levent Uysal, AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, MHP Mersin İl Başkanı Ömer Gürsoy, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Emre Celal Gül, cumhur ittifakı üyeleri, belediye meclis üyesi adayları partililer, bazı daire amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Silifke (2)-3

Editör: Ferhat Erdemir