Silifke’nin  evladı Alper Gezeravcı’nın başarısından dolayı büyük bir sevinç duyduğunu ifade eden Başkan Altunok, Gezeravcı ailesine bir de müjde verdi.

Milli Savunma Bakanlığına bir girişim yaparak Alper Gezeravcı’nın ilk kullandığı F-16’nın bir tanesini Silifke’ye getirerek halka açık alanda sergileyeceklerini bildiren Belediye Başkanı Sadık Altunok, bu girişimle çocukları ve gençleri bilim ve teknolojiye yönlendireceklerini söyledi.

Silifke’den yetişen böylesine başarılı bir o kadar da ailesine ve kültürüne bağlı yörük çocuğu Alper’i tüm Silifkelilerin bağrına bastığını vurguladı.

Whatsapp Görsel 2024 02 23 Saat 23.03.26 6Ffe5Eb9

Vatanına milletine ve ailesine hayırlı bir evlat olarak yetişen Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın Silifkeliler için bir gurur kaynağı olduğunu ve bu gururu Silifkelilere ve Büyük Türk halkına yaşatan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da minnet ve şükranlarını ilettiğini belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 02 23 Saat 23.03.27 06Aa6D92

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali Baba Gezeravcı oğulları Alpler’le gurur duyduklarını belirterek evlatlarının vatanına milletine ve ülkesine verdiği bu büyük hizmetten memnun olduklarını söyledi. Baba Gezeravcı da Başkan Altunok’un Alpler’in isminin içerisinde F-16’nın da yer alacağı halka açık bir hizmet alanının oluşturulacağı ile ilgili müjdeli habere de çok sevindiklerini bildirdi.

Editör: Elif Bilir