Sivaslı adam doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa'nın çaresi oldu: Yüzde 50’ye yakın tasarruf!

Sivaslı girişimci tarafından 7 senede uğraşılarak geliştirilen ısı yayan mermer tablolar, Rusya karşısında doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa ülkelerine çare oluyor. Gazsız kalan Avrupa bu tablolara yoğun ilgi gösteriyor.

Sivaslı adam doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa'nın çaresi oldu: Yüzde 50’ye yakın tasarruf! - Sayfa 1

Rusya-Ukrayna savaşından dolayı doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa ülkeleri yönünü Türkiye’ye çevirdi. Rusya’nın gaz hamlesine karşı tek tek önlem almaya başlayan Batı ülkelerine çare olacak bir tablo ortaya çıktı.


Sivaslı adam doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa'nın çaresi oldu: Yüzde 50’ye yakın tasarruf! - Sayfa 2

Sivas’ın Şarkışla İlçesi Polatpaşa köyünde yaşayan Köksal Çetin, mermer taşlarından yaptığı ısıtıcı tablolarla gündeme geldi. Çetin, 30 sene Almanya’da inşaat ve ısıtma sektöründe çalışmasının ardından köyüne dönerek evinin bir kısmını atölyeye çevirdi. Bu atölyede mermer kullanarak sıcaklık yayan tablolar yapmaya başladı.


Sivaslı adam doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa'nın çaresi oldu: Yüzde 50’ye yakın tasarruf! - Sayfa 3

Çetin, elektrikli ısıtıcı yerleştirdiği mermerlerin yüzeyini yine renkli mermer parçaları ile sanat eserine dönüştürmeyi başardı. Mermer parçaları ile işlenmiş motifler taşıyan tablolar 40 derece ısı yayıyor.


Sivaslı adam doğal gaz sıkıntısı yaşayan Avrupa'nın çaresi oldu: Yüzde 50’ye yakın tasarruf! - Sayfa 4

Elektrik rezidansı ile ısınan mermer uzun süre ısıyı muhafaza ettiği için hem ısıdan hem de elektrik sarfiyatından tasarruf sağlıyor.