Sivasspor’un maç tekrarı başvurusu büyük ihtimalle reddedilcek. 
Çünkü hakem hatası maç tekrarını gerektirmez. Peki Sivasspor maç tekrar başvurusunun reddedileceğini bilmiyor mu?
Elbette biliyorlar ama yaşananlara tepkilerini bu şekilde göstermek için bu başvuruyu yaptılar. Naçizane fikrimi söylemek istiyorum Galatasaray’da bu başvuruya destek vermeli. 
Neden mi? 
Evet biz de adalet isteyen tarafız, bu maç tekrar edilmeyecek ama bu hakem hatalarının artık yaşanmaması için maçı yöneten hakemlerin dışında ki hakemlerin de artık daha dikkatli olmaları için Sivasspor’un yanındayız mesajıyla kamuoyundaki Galatasaray kollanıyor algısı kırabilir. 
Sadece Galatasaray değil süper lig takımlarının tümü fair play çerçevesinde hakem hatalarının son bulması adına tepkilerini bu şekilde ortaya koyabilirler.
Sivas’da maçın bitiş düdüğüyle birlikte ilk tepki Fenerbahçe’den gelmişti, süper lig de hiç bir kulüpten açıklama yapılmadı. Takımları böyle skandal hatalarla puan kaybettiğinde tavır koymakta belkide çok geç kalmış olacaklar. Milyonlarca lira yatırım yapılan Anadolu klüpleri geçmiş senelerde gördük, borç batağında kapılarına kilit vurmak zorunda kaldı.
Eğer gerçekten adalet isteniyorsa Galatasaray yönetimi dahil Süper Lig takımları Sivas’ta yaşanan haksızlığa böyle tepkilerini göstermeliler.
Bu tepki de yine fair play çerçevesinde olmalı. 
Hakaret, aşağılama, sert dil kullanmadan Türk Futbolunun selahayeti için şöyle bir yol izlenebilir.
Sivasspor Galatasaray maçı tekrar edilmesi gerekiyorsa tekrar edilsin ama o gece maçı yöneten hakemler bizlerin maçlarına atanmasın, kazanan Türk Futbolu Olsun. 
Eminim ki bu duruş sonrası Türk Hakemleri de artık yönettikleri maçlarda daha dikkatli olacaklardır. 
Ya da iddia edildiği gibi takımcılık, birilerinin adamı olarak MHK’da tutunma, yükselme gibi bir takım kişilerin gruplarından uzaklaşacaklardır. Çünkü o birilerinin hakemlerine düdükleri astırılırsa TFF içinde paralel yapı oluşturan kişilerin güçleri de bitecektir. 
Türk hakemleri de artık o güçlere değil TFF’nin mutlak güç olduğuna inanacaklardır. Türk Futbolu için Adalet için bu adım atılmalı.