Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
29°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurban Bayramımızı Katliamların gölgesinde idrak ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurban Bayramımızı Katliamların gölgesinde idrak ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin topraklarında yaşanan katliamlara dikkat çekti. "Tam 76 yıldır işgal, zulüm ve sistematik katliama maruz kalan Filistin halkı, bir bayramı daha yine buruk geçiriyor; barışa hasret bir şekilde geçiriyor" ifadelerini kullandı.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurban Bayramımızı Katliamların gölgesinde idrak ediyoruz
KAYNAK: Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezince videokonferans aracılığıyla düzenlenen ve 81 ilin parti teşkilatıyla bayramlaşma programında bir konuşma yaptı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı konuşmada, Türkiye halkını ve parti teşkilatını selamlayarak, ibadetlerin ve kurbanların kabul olmasını diledi. Erdoğan, konuşmasında Filistin'deki katliamlara ve İsrail'in zulmüne dikkat çekti.

Erdoğan, uluslararası toplumu İsrail'in saldırganlığına karşı harekete geçmeye çağırdı. “Dünya, İsrail'in kana susamışlığına karşı tedbir almak, her gün bir yenisine şahit olduğumuz katliamların önüne derhal set çekmek zorundadır” dedi. Netanyahu'nun durdurulmasının şart olduğunu her fırsatta dile getirdiğini belirtti.

Erdoğan, G7 Zirvesi'nde İtalya'da yaptığı görüşmelerde İsrail'in soykırımcı politikalarını açıkça ifade ettiğini söyledi. "G7'de İtalya'da muhataplarımıza açıkça ifade ettik, soykırımcıların hesap vermesi için imkanlarımızı seferber ettik," dedi. Ayrıca, İsrail'e karşı ticaretin durdurulduğunu ve insani yardımların sürdüğünü belirtti. Hamas ile ilişkilerin devam ettiğini ve Filistin devletini tanıyan ülkelerin sayısının artırılması için çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması, Türkiye'nin Filistin'e olan desteğini ve İsrail'e karşı sert tutumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Erdoğan, uluslararası toplumu İsrail'in katliamlarına karşı tedbir almaya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dostluğun ve kardeşliğin önemine vurgu yaptı. "İnsanlarımızın arasında dostluğun tesis edilmesini canı gönülden arzu ediyoruz" diyen Erdoğan, partisinin halkın ve hakkın rızasını kazanmak için bu anlayışla hareket ettiğini belirtti.

Erdoğan, kibir ve yıkıcılığı yanlarına yaklaştırmadıklarını ifade etti. "Biz gerilim, kavga, münakaşa peşinde olmadık, bugün de değiliz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin yolunun millete hizmet yolu olduğunu vurguladı. "Bütün Türkiye'yi kardeş olarak görüyor, her insanımızı bağrımıza basıyoruz" dedi.

Erdoğan, önümüzdeki seçimsiz 4 yılı Türkiye Yüzyılı'na yakışır eserlerle ve reformlarla dolu dolu geçireceklerini belirtti. "Bir tek günün bile heba olmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Altun: Doğaya sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır

Altun: Doğaya sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır