Türkçe Düşün
İstanbul
KAPALI
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Siyaset MHP’li İl Başkanı Kanlı: Adana’da yaşanan sorun partizan kadrolaşmadan kaynaklanıyor

MHP’li İl Başkanı Kanlı: Adana’da yaşanan sorun partizan kadrolaşmadan kaynaklanıyor

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy ile birlikte, önceki gün yağan yağmurlardan olumsuz etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu.

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
MHP’li İl Başkanı Kanlı: Adana’da yaşanan sorun partizan kadrolaşmadan kaynaklanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bakımı ve temizliği yapılmayan kanal ve mazgalların çalışmaması nedeniyle, önceki gün yağan yağmurlarla Adana’da birçok mahallenin ve yolların gölet haline döndüğünü, ev ve işyerlerinin sel baskınına maruz kaldığını söyledi.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 18.36.21 (1)

Kanlı ve Ersoy çamurlu evlere girdiler

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’la birlikte, şiddetli yağmurlardan en çok etkilenen yerleşim birimlerinden biri olan merkez Seyhan ilçesinde Fatih Mahallesi’ne giderek vatandaşların sıkıntılarını dinledi, ‘Geçmiş olsun’ dileklerini paylaştı. Fatih Mahalle Muhtarı Vedat İnce ve Sümer Mahalle Muhtarı Mehmet Kutlu’nun eşlik ettiği Kanlı ve Ersoy’a vatandaşlar yaşadıkları dramı yağmur sırasında çekilen video görüntüleriyle anlattılar. Evlerin bahçesinde ve odalarında biriken çamurları ve kirli suları gören MHP heyeti şaşkınlığını gizleyemedi.

“Adana bu görüntüleri hak etmiyor”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Adana bu görüntüleri hak etmiyor” dedi. Kanlı “Adana’da yaklaşık 4.5 yıldır CHP’li Büyükşehir Belediyesi yönetiminin yanı sıra ayrıca merkezde de yine CHP’li iki ilçe belediyesi var. Adanalı oldukça cömert davranıp yerel hizmetlerde CHP’ye yetki vermiş ama onlar hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkardılar.” ifadesini kullandı.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 18.36.21

“Mazgal ve kanalizasyon bakımı yapılmıyor”

Her yağmurda su baskınlarının yaşanmasının asıl nedeninin kanalizasyon ve mazgalların bakım ve temizlik yapılmaması olduğunu söyleyen Kanlı “Büyükşehir Belediye yönetimi maalesef vurdumduymaz bir tavır içinde. Olağanüstü hava şartlarıyla ilgili duyuruların her seferinde yapılıyor olmasına rağmen tedbir alınmıyor. Mazgal ve kanalizasyon bakımı yapılmıyor ve yağan yağmur üst zeminde birikip gölet oluşturuyor, sele dönüşüyor.” şeklinde konuştu.

“Yaşanan sıkıntının asıl nedeni…”

Kent merkezini ve rakımı düşük bölgeleri selden koruma amacıyla Çukurova ilçesinde Turgut Özal Bulvarı’nda stratejik akıl ile başlatılan, iç çapı 180 santimetre, proje uzunluğu 3 bin 100 metre olan mikro tünelleri hatırlatan Kanlı “Bizim dönemimizde başlatılan, yağmur suyunu baraj gölüne sevk eden bu büyük projedeki tünellerin yağışlı mevsimlerde yılda en az iki kere bakımı yapılması gerekirken bu ihmal edilmektedir. Belli bir bilgi ve tecrübeyi gerektiren bu bakım ve temizlik işini yapan nitelikli elemanlar, sırf CHP’li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarılmışlar, boşalan kadrolar kalifiye olmayan ama partizan ve liyakatsiz olanlara peşkeş çekilmiştir. Yaşanan sıkıntının asıl nedenlerinden biri de bu partizan tutumdur.”

“Belediye yönetimi asli görevini hatırlamalıdır”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı “Adana’ya, vatandaşlarımıza bu çileyi yaşatan, vatandaşlarımızı siyasi görüşüne, inancına göre ayıran, vurdumduymaz Büyükşehir Belediye yönetimidir. Bu vesileyle bir kere daha çağrıda bulunuyorum. Adana Büyükşehir Belediye yönetimi muhtarlara, çalışanlara baskı, tehdit ve şantaja, hovardaca yapılan ilan ve reklama, algı çalışmalarına ayırdığı vakti Adana’ya ayırmalı, vatandaşları rahatlatacak asli görevini hatırlamalıdır.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım: Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesi için var gücümüzle çalışacağız

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım: Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesi için var gücümüzle çalışacağız