Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
29°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Siyaset MHP'li İsmail Özdemir'den çağrı: Biraz daha sabır

MHP'li İsmail Özdemir'den çağrı: Biraz daha sabır

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yaptığı açıklamada, MHP'nin tarihsel süreçte ve günümüzde karşı karşıya kaldığı tehditler ve saldırılar hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Özdemir, 1991'den günümüze kadar süregelen olayları ve bu olaylar çerçevesinde MHP'ye yönelik sistematik operasyonları ayrıntılarıyla ele aldı.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
MHP'li İsmail Özdemir'den çağrı: Biraz daha sabır
KAYNAK: Haber Merkezi

Özdemir'in açıklamasında öne çıkan başlıklar şöyle:

1991 Yılı ve Sonrasında Yaşananlar: 1991 yılında MHP'nin 19 milletvekiliyle meclise girdiği ve grup kurmak üzereyken bölünme hamlesiyle karşı karşıya kaldığı hatırlatıldı. Körfez Harekatı ve Çekiç Güç operasyonlarıyla PKK terör örgütünün Irak'ın kuzeyine konuşlandırılma girişimlerine dikkat çekildi.

2002 Yılı ve II. Körfez Harekatı: 2002 yılında Irak'ın işgali ve üç yapılı çözülmüş duruma getirilmesi aşamasına vurgu yapıldı. Bu dönemde 57. Cumhuriyet Hükümeti'ne yönelik gerçekleştirilen sistematik operasyonlar da eleştirildi.

2011 Yılındaki Saldırılar ve Hendek Olayları: 2011'de MHP'ye yönelik yürütülen saldırılar ve PKK'nın hendek olayları ile Suriye'deki kanton yapılanmalarını Türkiye sınırlarına taşımaya çalışması gündeme getirildi.

2015 ve 15 Temmuz Darbe Girişimi: 2015'te Kasım seçimlerinin ardından MHP'nin bölünmesi projesi ve hemen akabinde gerçekleşen 15 Temmuz 2016'daki FETÖ merkezli hain darbe girişimi üzerinde duruldu.

2023-2024 Gelişmeleri: Suriye'de PKK/PYD terör örgütüne seçim yaptırarak meşrulaştırma girişimleri ve Irak'ta TSK'nın PKK'ya yönelik askeri hazırlıkları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, menfur bir cinayet üzerinden MHP ve Ülkü Ocakları'nın hedef alınması konusu ele alındı.

MHP'nin Kararlılığı ve Milli Duruşu: Özdemir, açıklamasında, MHP'nin Türk Milleti'nin beka davasını savunduğunu ve Türkiye'nin büyük hedeflerine ulaşma kararlılığını vurguladı. MHP'nin ve Ülkücü Hareket'in her dönem süregelen oyunları boşa çıkardığını belirtti.

Güncel Olaylar ve Yargı Süreci: Özdemir, MHP ve Ülkü Ocakları'na yönelik mesnetsiz suçlamaların ve saldırıların yakında başlayacak mahkeme süreciyle netleşeceğini, olayların arkasındaki asıl faillerin ortaya çıkacağını ifade etti.

MHP'li İsmail Özdemir, açıklamasının sonunda, sabırlı olunması gerektiğini belirterek, "Bu memleketi size böldürmeyecek, kurmaya çalıştığınız dört parçalı yapıyı başınıza geçirecek, Türkiye'yi büyük ve yüksek hedeflerine mutlaka ulaştıracağız" dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Bayramda güneş ve yağmur bir arada

Bayramda güneş ve yağmur bir arada