Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Siyaset MHP’li Yurdakul’dan CHP’li Zeyrek’e sert tepki: "Ülkücü bıyığına kurban olun"

MHP’li Yurdakul’dan CHP’li Zeyrek’e sert tepki: "Ülkücü bıyığına kurban olun"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul, CHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’in Ülkücü gençlere yönelik ifadelerine sert tepki gösterdi. "Ülkücü bıyığına kurban olun" diyen Yurdakul, CHP’nin zihniyetini eleştirdi.

5 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
MHP’li Yurdakul’dan CHP’li Zeyrek’e sert tepki: "Ülkücü bıyığına kurban olun"
KAYNAK: Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul, sosyal medya hesabı üzerinden CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’in Ülkücü gençlere yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.

"Ülkücü Bıyığına Kurban Olun"

Yurdakul, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: "Ülkü Ocaklarının hakkı, halkı ve hakikati gözeten, iman, ahlak, vatan ve millet sevgisiyle temellenmiş, kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulan Türk milliyetçiliği mücadelesinden rahatsızlık duyan CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, ortaya çıkan videoda 'Bizi Ülkücü bıyıklı gençlere emanet etmeyin' hadsizliğini göstermiştir."

"Yıllarca Bıyıkla ve Başörtüsüyle Uğraşan CHP Zihniyeti Hala Aynı"

CHP’li Zeyrek’in açıklamalarını eleştiren Yurdakul, "CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, insanların bıyığıyla uğraşırken sendikaların iç işleyişine ve teşkilatlanmalarına bile müdahale ettiğini kendi ağzından ifade ediyor" dedi. Yurdakul, CHP’nin özgürlük anlayışının ve siyasi tavrının çağ dışı olduğunu belirtti.

"Belediyeler Milletin Evidir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin belediyecilik anlayışını hatırlatan Yurdakul, "Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, belediyeleri Türk milletine ayrım gözetmeden hizmet edilecek bir mevki olarak görmektedir" dedi. 

MHP'li Yurdakul'un açıklaması şu şekilde;

ÜLKÜCÜ BIYIĞINA KURBAN OLUN

Ülkü Ocaklarının hakkı, halkı ve hakikati gözeten, iman, ahlak, vatan ve millet sevgisiyle temellenmiş, kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulan Türk milliyetçiliği mücadelesinden rahatsızlık duyan CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, ortaya çıkan videoda “Bizi Ülkücü bıyıklı gençlere emanet etmeyin” hadsizliğini göstermiştir.

Ülkücü gençler her gün ülkemizin ve Türk milletinin menfaatleri için sınır boylarında ve dahi sınır ötesinde cenk ederken, türlü olumsuzluklara rağmen köy-kent demeden yokluklarla mücadele edip öğretmenlik yaparken, sağlık hizmeti sunarken, mali denetlemelerde bulunurken, kısaca hem kamuda hem özel sektörde Türk milletine hizmet ederken hiçbir vatandaşımızı ayırt etmezlerken siz kim oluyorsunuz da Ülkücü duruşu ayrımcı bir tavırla dışlıyorsunuz?

Kendinize gelin ve Ülkücü bıyığına kurban olun. Ülkücüler, Türk milletinin gözünün nurudur. Ülkücüler, Atatürk istismarcılarının ve Türk milletine düşmanlık besleyen tüm unsurların karşısında olmaya devam edeceklerdir. Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi; “Milliyetçi-Ülkücü Hareket, ağır tahribatlara rağmen Türk milletinin dimdik ayakta kalmış son burcudur. Milliyetçi-Ülkücü Hareket, en ağır bedelleri ödemiş bir kutlu dava olarak Türk milletinin ülkü yolunda son umududur.”

YILLARCA BIYIKLA VE BAŞÖRTÜSÜYLE UĞRAŞAN CHP ZİHNİYETİ HALA AYNI

CHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, insanların bıyığla uğraşırken sendikaların iç işleyişine ve teşkilatlanmalarına bile müdahale ettiğini kendi ağzından ifade ediyor. Demokrasi ve sendikal teşkilatlanma konularını ağzından düşürmeyen bu zihniyetin, kendi özünde nasıl bir zorba olduğunu da ortaya çıkan videolarda görüyoruz. Belediye çalışanlarına istediğiniz sendikaya kendi iradenizle katılabilirsiniz derken bile yalnızca iki sendikayı adres gösteriyor ve “özgürsünüz ama sadece bu iki sol sendikayı seçebilirsiniz.” diyor. İşte CHP’nin zihin dünyası budur. CHP hala geçmişte yaşayan, hayaletler peşinde koşan çağdışı zihniyetlerin ve ülkemizin altını oyan ayrımcılıkların esiri bir partidir. CHP’nin siyaset arenasındaki politikacılarının Türk milletine uygun gördüğü özgürlük anlayışı da hastalıklıdır. CHP Manisa büyükşehir belediye başkanının zorbalıklarla dolu zihin dünyası şu ifadelerle birlikte açıkça ortaya konmuştur; “Ancak bizim belirlediğimiz çerçevede seçim hakkınız var ve belirlediğimiz dış görünüşte olmak zorundasınız. Eğer bıyığınız şöyleyse, sizi ayıklarız, bizim sendikamızda olsanız bile sizinle uğraşırız. Sizin üstlerinize de baskı yaparız. Sendika başkanına özür dilettiririz…”

Yazık ki 2024 yılında böyle çağdışı bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız.

BELEDİYELER MİLLETİN EVİDİR

Belediyeleri Türk milletine ayrım gözetmeden hizmet edilecek bir mevki olarak gören Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, 18 Mayıs 2024 tarihinde Belediye Başkanlarına hitap ettiği toplantıda; “Bizim belediyelerimizde her şeyden evvel haysiyet, huzur ve hadim bir yürek hakimdir. Sadece kapımız değil kalbimiz de her vatandaşımıza açıktır. Belediye başkanlarımızdan hassaten ricam, üstlendikleri vazifenin hakkını sonuna kadar vermeleridir. Partizanlık bize uzaktır. Kayırmacılık bize yabancıdır. Eş, dost ve akrabaları kollamak, onlara liyakat esaslarını çiğneyerek makam tahsis etmek bizim siyasi ahlakımıza terstir ve aynı şekilde vebaldir.” demiştir.

Bu çerçevede CHP’li Manisa büyükşehir belediye başkanına Genel başkanımızın sözlerini dikkatle okumasını ve bu sözlerden feyz almasını tavsiye ederiz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İstanbul'da 15 Temmuz'da toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 15 Temmuz'da toplu ulaşım ücretsiz