Siyasi cinayetler mesajı

CHP’yi terör örgütlerinin sözcüsü ve avukatı hâline getiren, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile her türlü siyasi projede beraber olan Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Mersin’de gazetecilere verdiği röportajda “Seçimler öncesi siyasi cinayetlerden endişe ediyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Siyasi cinayetler mesajı

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

CHP’yi terör örgütlerinin sözcüsü ve avukatı hâline getiren, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile her türlü siyasi projede beraber olan Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Mersin’de gazetecilere verdiği röportajda “Seçimler öncesi siyasi cinayetlerden endişe ediyorum” şeklinde bir açıklama yaptı. PKK, YPG, PYD, FETÖ, DHKP-C, MLKP gibi terör örgütlerine siyasi olarak eylem ve söylemleriyle çok yakın duruş sergileyen bir partinin genel başkanı eğer siyasi cinayetlerden bahsediyorsa Türk devleti muhakkak bu konu üzerinde hassasiyetle durmalıdır. İlginçtir aynı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’dan tam bir ay önce de (15 Haziran 2016) “Siyasi cinayetler olabilir” açıklaması yapmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kanlı 15 Temmuz darbe girişiminden önce söylediği “Siyasi cinayetler olabilir” sözünü, şimdi güncellemesi yeni bir işaret midir?

Mesela teröristbaşı Fethullah Gülen de bir gün emniyetçi değilken, istihbaratçı değilken çıkıp “Bundan sonra da faili meçhul mel’un cinayetler olabilir…” demişti. Bunu diyen kişi sonradan tamamen öğrenildi ki, devletin içindeki hem emniyete, hem istihbarata âdeta hücre evleri kurmuş ve finalde de kanlı 15 Temmuz hain darbe girişimini organize etmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu çeşitli aralıklarla niçin “Siyasi cinayetler olabilir” diyor? İlk dediğinde 15 Temmuz olmuşsa, şimdi neyin ön mesajını veriyor?

Cumhur İttifakı’nın tüm unsurları, terör örgütleriyle sıkı fıkı olan bu zatın “Siyasi cinayetler olabilir” sözü sonrası dikkatli olmalıdır. ABD’ye sürekli sinyal gönderen, Türkiye’yi bölmeye çalışan HDP ile ortak olan, terör örgütleriyle muhabbet kuran, her milli davada düşman safından seslenen birisi bu tür kaos mesajlarını asla durduk yere ifade etmez. Bir amacı, bir hedefi vardır. Ne demişler: “Paranoyak olman, takip edilmediğin anlamına gelmez.” İstihbaratta şüphe en önemli unsurdur.

“Siyasi cinayetler olabilir” diyen kişi binlerce kişinin azmettirici katili terörist Demirtaş’a “şeref madalyası” takmaya çalışan kişidir.

PKK, YPG, PYD, FETÖ, DHKP-C, MLKP gibi terör örgütleriyle doku uyumu içinde olan CHP böyle bir dillendirme yapıyorsa boşa yapmıyor, farklı bir atmosfer yaratmaya çalışıyor demektir.

Yarın bir gün planlanan bir “Siyasi cinayet” varsa belki de bu durum “Biz demiştik” diyerek ön alma hâlidir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si Türkiye’de her türlü provokasyonu deniyor ve kaosu tetikliyor. Bence “Siyasi cinayetler olabilir” sözü üzerinde durulmalı. Çünkü katil, olay yerine geri dönecek gibi…

Yorumlar