Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, önümüzdeki günlerde ülkemizi etkisi altına alacak olan soğuk hava ve yağışlarla ilgili uyarılar yapıldı. İşte detaylar:

BATI BÖLGELERDE BAŞLAYACAK

Yarından itibaren öncelikle ülkenin batı bölgelerinde başlayacak olan yağışlar, zamanla tüm yurdu etkisi altına alacak. Sağanak, güney ve batı kıyılarda gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINDA AZALMA

10 Ocak Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarında azalma bekleniyor. Güney ve batı kıyı kesimlerinde yağmur, iç ve batı kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması öngörülüyor. Özellikle güney ve batı bölgeler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağışlar görülebilir.

ANİ SICAKLIK DÜŞÜŞÜ

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hızlı ve ani bir düşüşle mevsim normallerinin altına inecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Pazar ve Pazartesi günleri batı ve iç bölgelerde güney ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek olan rüzgarlar, hava koşullarını daha da zorlaştıracak.

Editör: Ferhat Erdemir