Bilecik’in Söğüt ilçesinde gerçekleşen devir teslim töreni ile Ferhat Durgut makam koltuğuna oturdu. 

31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde Söğüt ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ferhat Durgut seçimi kazanarak Belediye Başkanı seçildi.
Seçilen Belediye Başkanı Ferhat Durgut, mazbata ve karşılama töreni sonrası makama gelerek görevine başladı. Devir teslim törenine; Cumhur İttifakı belediye meclis üyeleri, MHP Bilecik İl Başkanı Talha Özkan, İlçe Başkanı İsmail İlhan Yunusoğlu, AK Parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.
Dualarla gerçekleşen devir teslim töreninin ardından makam koltuğuna oturan Söğüt Belediye Başkanı Ferhat Durgut, kendilerini bu süreçte destekleyen herkese teşekkür ederek 5 sene boyunca halkla iç içe olup güzel işlere imza atacağını belirtti. Ardından Ferhat Durgut makamında tebrikleri kabul etti. 

MHP LİDERİ BAHÇELİ ÖNEM VERİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin her fırsata "Bir yanım Ahlat ise diğer yanım Söğüt'tür. Bir yanım Domaniç ise diğer yanım Söğüt'tür. Aklımda hep Türkiye vardır. Aynı zamanda Söğüt gönlümün burcudur, vicdanımın hisarıdır" demesi üzerine Söğüt'ün önemi Bahçeli için seçimlerden önce belli olmuştu. 31 Mart günü yapılan yerel seçimler seçimi kazanan Ferhat Durgut, mazbatasını alarak göreve başladı.

Mazbata törenine MHP Bilecik İl Başkanı Talha Özkan, parti yöneticileri ve partililer katıldı. Mazbata töreninin ardından Söğüt belediye Başkanlığına giderek görevine başlayan Başkan Durgut, “İlçe Seçim Kurulu Başkanımız, Hakime Hanım sayın Sedef Yıldırımcı’dan mazbatamızı teslim aldık. Rabbim Söğüt için, hemşerilerimiz için güzel işler yapmayı nasip etsin. Mazbata törenimizin ardından Belediyemizde gerçekleştirdiğimiz devir teslim töreni ile görevimize başladık” dedi.

Öte yandan MHP lideri Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP Bilecik İl Başkanı Talha Özkan ve Söğüt'ün MHP'li yeni Belediye Başkanı Ferhat Durgut arayarak tebrik etti.

Kaynak: İHA