YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Milliyetçiliği yargılamak, MHP ve Ülkü Ocakları’nı hedef tahtasına koymak için fırsat arıyorlardı, önü ve arkası henüz aydınlanmamış bir olay üzerinden düğmelerine basılmış gibi buna başladılar. CHP beslemeli ve 6+HDP masasına hizmet eden Halk TV, KRT, TELE1, Flash TV gibi televizyon kanalları adeta bunun için seferberlik başlattılar.

Geçen gün Halk TV’de küçük bir tribün kurmuşlar ve oraya da komünist, devrimci artıklarını, Alaattin Aldemir, Remzi Çayır gibi CHP’ye hizmet etmeye devşirilmiş Ülkücüleri toplamışlar “Milliyetçiler niçin şiddet yanlısı?”, “MHP niçin mafya ve çetelerle?” başlıkları açarak kendi aralarında tartışıyorlardı.

Bu tartışmaya moderatörlük yapan da kim biliyor musunuz?

Terör örgütü PKK’ya elebaşılık yapan Murat Karayılan ile PKK’nın Suriye kolu PYD’nin başındaki Salih Müslim ile mutluluk içinde pozlar veren Şirin Payzın… Meselesi gazetecilik değil. Zaten oyunu HDP’ye veren, her fırsatta HD(P)KK’nın taleplerini kendi talebi gibi özüyle, sözüyle savunan kişidir.

Böyle birinin Halk TV’de “Milliyetçilik” konulu tribün kurması elbette masum bir niyetle değildir.

Eline mikrofon alan “Milliyetçiler şiddete meyilli, milliyetçiler adam öldürüyor” diyor yahut ima ediyor.

Bu cümleleri kuranların ortak özelliği CHP’li, ufak devrimci-komünist-sol partilerin mensupları olmaları… 

Küçük tribündeki devşirilmiş Ülkücüler de bunlara susarak destek veriyordu.

1980 öncesi 5 bine yakın MHP’li, Ülkücüyü kim şehit etti peki?

Sol terör örgütleri mi yoksa uzaylılar mı?

1980 öncesi solculardan daha çok Ülkücüler hayatını kaybettiyse katilleri kimler? Hiç şiddete bulaşmayan Solcular değil mi?

Bugün bile onbinlerce askeri, polisi, masum insanları terör saldırısıyla hayattan koparmış, kundaktaki bebekleri dahi kurşuna dizen terör örgütü PKK’ya yoldaşlık yapan CHP ve onun kuyrukları “şiddet” üzerinden edebiyat parçalayabiliyorlar. Bunu yaparken bir de MHP’yi suçluyorlar.

Mesela Alaattin Çakıcı’nın MHP ile olan gönül bağından dolayı mafya-çete suçlamasıyla tartışma yaratıyorlar. “Şiddet” içerikli nutuklar atarak MHP’yi sorguluyorlar ama ahmak solun şu trajedisine bakar mısınız?

1980 öncesi CHP’ye yandaş terör örgütü olan Dev-Sol’un Alaattin Çakıcı’nın babası Ülkücü Ali Çakıcı’yı ve Alaattin Çakıcı’nın amcasının oğlu Ülkücü Necati Çakıcı’yı şehit edip, Alaattin Çakıcı’yı beş kurşunla yaralayan olmalarını hiç hesaba katmıyorlar. Adamın babasını, amcasının oğlunu şehit etmişler, bir de Alaattin Çakıcı üzerinden MHP’ye dönüp nutuk atıyorlar.

Kanı beş para etmez adamlar PKK’lı teröristleri azmettirerek yüzlerce kişiyi öldürtmüş terörist Demirtaş’ı kahraman, devletine-milletine hep sadık kalmış ve terör örgütü Asala’ya karşı mücadele vermiş Alaattin Çakıcı’yı mafya-çete ilan ediyorlar. Solun ahmaklığı, ihanetleri yanında yüzsüzlüğü de büyük pişkinlik derecesindedir.

Tüm terör örgütleriyle fingirdeşen CHP ama şiddet üzerinden nutuk çekilen MHP…

Halk TV’de moderatörlüğünü Şirin Payzın’ın yaptığı programda kendinden geçerek ve intikam tamtamları çalarak milliyetçiliği “Şiddet” sarmalına hapis etmek isteyen tribün amigoları, siz ya tarihinizi bilmeyen hafızasızlar ya da şimdi durduğunuz yeri görmeyen ideolojik körlersiniz.

Binlerce Ülkücüyü şehit eden sizlersiniz, binlerce askeri, polisi şehit eden sizlersiniz, onbinlerce masum insanı öldüren sizlersiniz. Sizlersiniz dediğimiz bağrınıza bastığınız PKK başta olmak üzere sol terör örgütleridir. Milliyetçilik işte sizin bu misyonunuza hayat hakkı tanımayan ve Türk milletini yaşatan bir kimliktir.