Son dakika dolar kuru | Dolar ve Euro bugün ne kadar? 19 Eylül güncel döviz kuru

Son dakika dolar kuru ile ilgili gelişmeleri haberimizde bir araya getirdik. Suudi Arabistan’daki saldırıların ardından gergin bir ortam yaşanan dolar piyasasında Fed faiz kararlarının etkili olması beklenirken, kullanıcılar ‘Dolar ve Euro bugün ne kadar?’ araştırması yapıyor. İşte, 19 Eylül güncel döviz kuru…

Son dakika dolar kuru | Dolar ve Euro bugün ne kadar? 19 Eylül güncel döviz kuru
19.09.2019 11:08

Son dakika dolar kuru, Fed’in faizleri 25 puan indirilme kararını vermesi ve Suudi Arabistan’daki saldırıların ardından petrol fiyatlarındaki hızlı toparlanma ile şekilleniyor. Bugün dolar güne % 0,38, Euro ise % 0,69 oranında bir değer artışı ile başladı. Peki, Dolar ve Euro bugün ne kadar? Haberimizde 19 Eylül güncel döviz kurunu bir araya getirdik…

19 EYLÜL DOLAR VE EURO KURU

DOLAR ALIŞ: 5,6959 TL

DOLAR SATIŞ: 5,7067 TL

EURO ALIŞ: 6,3170 TL

EURO SATIŞ: 6,3202 TL

Analistler, Powell'ın açıklamaları ve karar metninde, gelecek dönem para politikası için belirgin bir işaret görülmediğini, Powell'ın "organik bilanço büyümesine tahmin edilenden önce başlayabiliriz" söyleminin piyasaların gündemini uzun bir süre meşgul edeceğini dile getirdi.

Bu söylemin yeni bir "parasal genişleme" anlamı içermediğinin altını çizen analistler, bununla birlikte makroekonomik verilerdeki negatif seyir ve dünya ticaretine ilişkin endişelerin artması durumunda parasal genişlemenin daha güçlü bir şekilde seslendirilmesini sağlayacağını ifade etti.

Analistler, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının geçen hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu toplantısı özetinin, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası faiz kararı ve ABD'de 2. çeyrek cari işlemler dengesi, eylül ayı Philedelphia Fed imalat endeksi, haftalık işsizlik başvuruları ve ağustos ayı 2. el konut satışları verilerinin takip edileceğini belirtti.

Teknik açıdan dolar/TL'de 5,6580 seviyesinin altında kapanışlar olması durumunda düşüşün ivme kazanacağını bildiren analistler, 5,7430'un direnç konumunda bulunduğunu dile getirdi.

Yorumlar