SON DAKİKA: KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı | 2019 KYK yurt başvuru sonuçları öğren

KYK yurt başvuru sonuçları son dakika haberi olarak açıklandı. Üniversite hayatına adım atan pek çok öğrencinin gözü kulağı KYK yurt başvuru sonuçlarındaydı. Haberimizdeki bağlantıya tıklayarak 2019 KYK yurt başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

SON DAKİKA: KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı | 2019 KYK yurt başvuru sonuçları öğren
29.08.2019 11:34

Öğrencilerin heyecanla beklediği KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Son dakika haberi olarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamada Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyuruldu. İşte 2019 KYK yurt başvuru sonuçlarını öğrenmek için aradığınız o link…

2019 KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

EN FAZLA 4 KİŞİLİK ODALAR

Daha önce 8-10 kişilik koğuş sistemine sahip yurtlarda artık en fazla 4 kişilik odalarla hizmet veriliyor. Az sayıda bulunan 6-8 kişilik odaların da modernleştirilmesi çalışmaları devam ediyor.

Engelliler için özel tasarlanan odaların da bulunduğu yurtlarda, her odada banyo, buzdolabı, çalışma masası ve kıyafet dolabı yer alıyor.

Yurtlarda çamaşırhane ile spor, sanat ve kişisel gelişim faaliyetleri için salonlar bulunuyor. Yurttaki odalar her gün görevliler tarafından temizleniyor.

Açık büfe yemek hizmetinin sunulduğu yurtlarda, öğrenciler yüksek standartlarda konfordan yararlanıyor.

UCUZ VE SAĞLIKLI YEMEK İMKANI

KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için öğrencilere lokanta-kantin, kafeterya gibi imkanlar da sunuluyor. KYK'lı gençlere her gün açık büfe sabah kahvaltısı imkanı sağlanırken, akşam için ise 20 çeşide yakın yemek servis ediliyor.

Öğrencilerin maddi imkanları gözetilerek belirlenen yemek fiyatları, piyasa ortalamasının en az yüzde 35 altında bulunuyor.

Mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu diyetisyenler, gıda mühendisleri ve yurt yöneticileri tarafından devamlı kontrol ediliyor.

KYK'daki lokanta-kantin işletmelerinde gıda mühendisi veya diyetisyen çalıştırma zorunluluğu da bulunuyor. Lokanta ve yemekhanelerin tedarik, depolama ve üretim aşamalarının tamamı, işinde uzman meslek elemanları tarafından kontrol ediliyor.

Yorumlar