Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kayserispor deplasmanında muradına erdi. Icardi’yi oynattı. Mata’ya liderlik verdi. Midtsjö ile Torreira orta sahayı yönetiyordu. Mertens arkadan öne getir-götür görevini üstlenmişti. Türk kontenjanını savunmada Abdülkerim, Kazımcan ve önde Yunus ile tamamlamıştı. Uzunca bir süredir her hafta, milli maç, lig, kupa takımın taşıyıcısı olan Kerem’i de dinlendirmişti.

Daha ne olsun? Bir haftalık aradan sonra böylesi bir şansa sahip olmak Galatasaray açısından çok iyiydi, kuşkusuz. Transfer yapmak mı, yapmamak mı daha yararlı? Bu sorunun deneyimsel karşılığı olan Kayserispor, ezberini oynamaktan vazgeçmedi. Okan Buruk’un sahaya sürdüğü yıldızlar Çağdaş Atan’ı ilgilendirmedi. Geçen hafta kimle başladıysa aynısıyla, hangi taktikle oynadıysa değiştirmeden oynattı takımını. Galatasaray’ın ilk dakika içinde Icardi’nin vuruşundan sonrasına sahip oldu. Oyunu rakip alana yıkmayı başardı. Yetmedi, golü de buldu. Baktı Galatasaray uyanamadı. İkincisini de attı.

Ve o kadar korkusuz oynadı ki, ev sahibinin sarı kırmızılı futbolcuları, konuğun yıldızlarının baskısına aldırmadan kendi ceza alanında paslaşabildi.

Hamle yapmak için ikinci yarıyı beklediği Buruk hoca…

Yaptığı hamle de onu çıkartıp-bunu sokmaktan ibaretti. Oysa takımın ihtiyacı sezon başından bu yana olduğu gibi, akıllı, ayakları yere basan bir taktik anlayış ve OYUN PLANI. Çünkü, yıldızların da yönlendirmeye ihtiyacı vardır. Gerçi Okan hoca, 8+3 der, “Ronaldo alınmadı” der, bulur bir savunma…