YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

“Bayraksızlar bayraksızlar
Yere düşse bayrak sızlar
Nerden bilsin kıymetini
Soysuz sopsuz bayraksızlar”

Âşık Sefai “Bayraksızlar” şiirinin girişinde böyle sesleniyor ya…

Adıyaman’daki Örenli kalıcı deprem konutlarının balkonlarında dalgalanan Türk bayrakları ile AFAD flamalarının sökülerek aşağıya atılmasının aşağılık görüntülerini görünce direkt bu şiiri mırıldandım. Türk devletinin deprem mağdurları için hazırladığı binalardan Türk bayraklarını öyle rahat, saygısız ve korkusuz kesip yere atıyorlar ki manzarayı gören herkes çıldırmıştır.

Bir insan soysuz sopsuz olmasa, o bayrağı bu şekilde yere atamazdı. En azılı Türk düşmanı bir Rum, bir Ermeni gelse, o soysuz sopsuzların yaptığını yapmazdı/yapamazdı. O yüzden o Türk bayrağına düşmanlık yapanların ortaya çıkarılması ve cezalandırılması gerekmektedir.

Adıyaman Valiliği, Türk bayrağına yönelik yapılan alçak davranışla ilgili "17 Mart 2024 Pazar günü, Örenli Kalıcı Deprem Konutlarının Kura Merasimine ve anahtar teslimine hazırlanması esnasında Bayrağımıza yapılan saygısızlığı içeren bir video Sosyal Medyada yer almaktadır. Alanda çalışanlar tarafından gerçekleştirildiği tespit edilen olay aynı gün öğrenilmiş, ilgili kişiler hakkında idari ve adli soruşturma başlatılmıştır.” açıklamasını yaptı.

Bu çalışanlar kimlerdir?

“Alanda çalışan” olarak tarif edilen o soysuzların, kalıcı konutların yapım aşamasındaki rolü neydi bunun deşifre edilmesi lazımdır. Bunlara ekmek veren firmalar kimlerdir? Türk devletinin parası kimlere gitmektedir? Hainlerin sahibi bilinirse, ihanetin ve nankörlüğün merkezi de çözülür. Çünkü Türk bayrağına yapılan saldırı çok organize görünmektedir. Bu alçak olay, binalardaki tek dairenin balkonunda yaşanmıyor, altlı-üstlü evlerde bu alçaklık sergileniyor.

Bunlar nasıl bir çalışan ki, evlerin içine rahatlıkla girebiliyor ve binaların balkonlarındaki Türk bayraklarını kesip yerlere atabiliyorlar? Ekmek yediği ülkenin Türk bayrağını kesip yerlere atan soysuzlar, bu ülkede daha başka ihanetleri de yapabilecek olduğu için çok zaman kaybedilmeden tüm bağlantılarıyla kamuoyu önünde deşifre edilmelidir. Belli ki bunlar, siyasi uzantılarının kongresinde Türk bayrağını kesip yere atan, terör eylemlerinde Türk bayrağı yakan PKK’nın mensuplarıdır. Adıyaman Valiliği, bu olayın her yönünü ortaya çıkarana kadar soruşturmayı takip etmelidir. Bu durum aynı zamanda deprem konutlarında kalacak insanları da zan altında kalkmaktan kurtaracaktır.

Türk bayrağına yapılan bu alçaklığın hesabı en ağır bir şekilde sorulsun ki, bundan sonra hiçbir alçak Türk bayrağını yere atma cesareti gösteremesin…

Âşık Sefai “Bayraksızlar” şiirinde yine ne diyordu:

“Susmayın ey milletim
Bayraksızda ar olmaz
Susar ise yiğitler
Vatan bize yar olmaz”

Editör: Haber Merkezi