Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları ne zaman? 2021 mülakat sonuçları belli oldu mu?

Devlet okullarında görev almak isteyen adaylar, mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Öğretmen mülakatların tamamlanmasına az bir süre kala sonuçlar ve atama takviminin detayları araştırılıyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları ne zaman? 2021 mülakat sonuçları belli oldu mu?

Google Haberlere Abone ol
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları ne zaman? 2021 mülakat sonuçları belli oldu mu?
03.06.2021 10:54

Binlerce öğretmen adayı gelecek sezonda devlet okullarında görev almak istiyor. Hayallerini gerçekleştirmek adına son engel olan mülakatlara giren öğretmen adayları sonuçların biran önce açıklanmasını bekliyor. Mülakat sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı merak ediliyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Atama takviminde yer alan bilgilere göre sözlü sınav sonuçlarının ilanı 8 Temmuz’da yapılacak. Sonuçların ilan edilmesinin ardından da 12-16 Temmuz tarihleri arasında mülakat sonuçlarına itiraz edilebilecek. İtirazların sonuçları ise 2 Ağustos’ta açıklanmış olacak.

Tüm sıralamalar belirlendikten sonra 1-6 Eylül tarihleri arasında atama tercihleri alınacak. Atama tercihlerinin sonuçları ise 8 Eylül’de açıklanmış olacak. Adaylar yeterli puanlara sahipse 8 Eylül itibariyle görev alacakları okulları öğrenmiş olacaklar.

sözleşmeliöğretmen

öğretmen

 

Yorumlar