Fenerbahçe açısından rahat başlayan maç, kişisel hatalardan bir anda gol düellosuna döndü, Kayseri’de. Yedek kulübesinden gelen Cengiz ve Batshuayi’nin golleri maçın erken koparılacağını düşündürürken, yine aynı hastalık ortaya çıktı. Bu kez Serdar Aziz hatayı yaptı, arkasından Djiku. Fenerbahçe stoperlerinden çok çekiyor, çok. Ne Serdar’ın dönüşü çözüm oldu, ne de İsmail Yüksek’in defansa yakın oyunu. Becao’nun yokluğunda belini doğrultamadı İsmail Kartal, çare bulamadı. Aslında 55 dakika iyi oynadı Fenerbahçe, iyi mücadele etti. Ama 55’ten, 75’e kadar ev sahibi ekibin baskısından bunaldı ve kalesinde arka arkaya iki gol gördü. Sarı Lacivertli takımın, hatta sahanın en iyisi yine Ferdi Kadıoğlu oldu. Ataklara destek verdi, defansta çok önemli müdahalelerde bulundu. Ve Fred özellikle ilk yarıda çok etkili oynadı. Atılan iki golde de başroldeydi. İtirazdan dolayı gördüğü kırmızı kart ise gereksizdi. Bu kırmızı kart derbi öncesi çok konuşulacak gibi. Batshuayi’yi de unutmamak gerek. Bitiriciliği ile sarı lacivertli takıma 3 puanı getirdi, “Ben bu takıma her zaman lazımım” mesajı verdi.

Kayserispor taş gibi bir takım. Oyundan kopmuyorlar, mücadele ediyorlar, golleri atıyorlar. Zaten ligde bulundukları yer de iyi takım olduklarının göstergesi.

Sonuç olarak, Fenerbahçe bir haftayı daha önde geçerek liderliğini sürdürdü. Şimdi derbi haftasına giriliyor. Artık belki de testinin biri kırılacak.

Acaba hangisi göreceğiz.