Şule Çet davasında karar belli oldu

Şule Çet davasında 6'ıncı duruşma bugün görüldü. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Çağatay Aksu'ya müebbet hapis cezası verildi. Berk Akand hakkında ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Google Haberlere Abone ol
Şule Çet davasında karar belli oldu
04.12.2019 12:13

Mayıs 2018'de şüpheli ölümüyle Türkiye gündemine oturan üniversitesi öğrencisi Şule Çet davasında bugün karar bekleniyor. Sanıklar bugün son savunmasını yapacak.

Ankara'da, Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in (23), geçen 29 Mayıs'ta plazanın 20'ncı katından şüpheli şekilde düşerek ölmesiyle ilgili, tutuklu sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) yargılanmasına devam ediliyor. 

Davanın 20 Kasım'daki son duruşmasında, savcı mütalasını açıklamış ve olay için "cinayet" demişti. Sanıklardan birine müebbet, diğerine ise 31 yıl hapis cezası istendi. Bugünkü altıncı duruşmada, sanıkların son savunmalarını yapmaları ve mahkeme heyetinin kararını açıklaması bekleniyor.

Ankara 31'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'cinayet', 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'hürriyeti tehdit' suçlarından tutuklu yargılanan Çağatay Aksu ve Berk Akand, 6'ıncı duruşmada hakim karşısına çıkacak.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ 

Şule Çet'in ölümüyle ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın yargılandığı davada savcı mütalaasını 5'inci duruşmada açıkladı. Savcı, Çağatay Aksu için müebbet cezası istedi. Berk Akand için ise aynı suça yardımdan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Üniversite öğrencisi Şule Çet 29 Mayıs 2018'de bir iş merkezinden şüpheli şekilde düşerek hayatın kaybetmişti. O sırada Çet'in yanında olan Çağatay Aksu ve Berk Akand, "cinayet" ve "cinsel saldırı" suçlarından tutuklu yargılanıyor.

Yorumlar