Sunucu Didem Arslan Yılmaz evli mi, nereli? Didem Arslan Yılmaz kaç yaşında, kimdir?

Didem Arslan Yılmaz, 1992 yılında Flash TV'de haber sunarak gazeteciliğe ilk adımı atmıştı. Didem Arslan Yılmaz şimdilerde Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'la programını sunuyor ve milyonların karşısına çıkıyor Bu nedenle Didem Arslan Yılmaz evli mi, nereli? Didem Arslan Yılmaz kaç yaşında, kimdir? soruları yoğun olarak araştırılıyor.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Sunucu Didem Arslan Yılmaz evli mi, nereli? Didem Arslan Yılmaz kaç yaşında, kimdir?

Didem Arslan Yılmaz hakkında araştırma yapan vatandaşlar sık sık Didem Arslan Yılmaz kimdir, aslen nereli? Didem Arslan Yılmaz kaç yaşında, evli mi? gibi sorulara yanıt arıyor. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü mezunu olan isim gazeteciliğe Flash TV'de başlamıştır.

DİDEM ARSLAN YILMAZ KİMDİR?

12 Ocak 1974 yılında İstanbul'da doğmuştur. Aslen Sivas'lı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Babası Kasım Arslan, Annesi ise Makbule Arslan'dır. Kadıköy Kız Lisesi ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.

Didem Arslan Yılmaz

DİDEM ARSLAN EVLİ Mİ?

Mina isminde bir kızı olup, Kürşat Yılmaz ile evlidir.

Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de haber sunarak başladı. Sonra Kanal D'ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri'ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV'ye geçti. Daha sonra 2004 yılında Habertürk'e geçti ve Haber Sahası programını sundu.

Haber yolculuğu CNN TÜRK'te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün birlikte organize ettiği "Hayata Bağış" kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK'ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk'teydi. Habertürk'te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016'da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter'dan yaptığı açıklamayla CNN Türk'ten ayrıldığını ve Habertürk'e geri döndüğünü söyledi. 2020 Ağustos ayında ise Habertürk'teki görevini bırakarak Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programını sunmaya başladı.

DİDEM ARSLAN YILMAZ ÖDÜLLERİ

2005: “Kaçak ambulanslar“ haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü.

2013: "Türkiye'nin Nabzı" programına Yılın En İyi Tartışma Programı kategorisinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülü.

2014: "Türkiye'nin Nabzı" programından dolayı Medya Etik Konseyi tarafından TV Haber Etik Ödülü.

2015: "Türkiye’nin Nabzı" programından dolayı Magazin Gazetecileri Derneği’nin 21. Altın Objektif Ödülleri, Savaş Ay Özel Ödülü.

Yorumlar