TFF'nin Fenerbahçe'nin taleplerini kabul etmemesi sonrası sarı-lacivertlilerin Süper Kupa maçına U19 takımı ile çıkması kesinleşti. Geçtiğimiz gün Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik yaptığı açıklamada, "Süper Kupa maçının 90 dakika oynanmayacağını net bir şekilde ifade ediyorum." demişti. Bu açıklama üzerine Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynayacağı Süper Kupa maçında nasıl bir aksiyon alacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili çarpıcı bir iddia geldi.

Fenerbahçe'nin maç planının ne olacağı merak edilirken gazeteci Hüseyin Özkök çarpıcı bir iddia da bulundu. Hüseyin Özkök sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Futbol Müsabaka Talimatı'na göre bir takım maç kadrosuna en az 9 oyuncu yazıp bu oyuncularla sahaya çıkmak zorunda.

Maç sırasında ise sahada en az 7 oyuncusunun olması gerekiyor. Fenerbahçe Yöneticisi Erol Bilecik'in açıklamasından anlaşılan Fenerbahçe Takımı maç kadrosuna yalnızca 9 oyuncu yazacak ve sahaya bu 9 kişi ile çıkacak.

Sonrasında muhtemelen "yaşanacak sakatlıklar" ile üç oyuncu oyundan çıkacak ve takım sahada 6 kişi kalacağı için hakem maçı tatil edecek. Böyle bir durumda herhangi bir yaptırım yok.

Maça çıkmamanın yaptırımı ise bir sonraki sezon Türkiye Kupası ve Süper Kupa'dan men.

Fenerbahçe'nin eksik kalması ile maçın tatil edilmesi durumunda karşılaşma hükmen 3-0 Galatasaray lehine tescil edilir.

Kaynak: NTV Spor