Süper Lig bir başladı pir başladı… Şampiyonluk yarışında olan takımlara baktığımızda haftanın kaybedeni Fenerbahçe oldu hem 3 puanı kaybetti hemde liderlik koltuğunu.
 Haftanın bir diğer kaybedeni ise Beşiktaş oldu. Kötü gidişatı Şenol Güneş'de durduramıyor. Takımda oyun olarak İsmael’den sonra büyük bir değişiklik görülmedi. Şampiyonluk yarışında haftanın kazanını Galatasaray oldu.
3 puanla birlikte her ne kadar 1 puan farkla, 661 gün sonra liderlik koltuğuna oturmuş olsada İstanbulspor karşısında ilk yarıda 35 dakikalık iyi bir oyunla 3 puanı aldı.
İkinci yarı gösterilen performans Galatasaraylıları pek memnun etmedi. Hatta 90+2 de İstanbulspor net bir gol pozisyonunu değerlendirmiş olsaydı maç 2/2 ye gelecek ve bu konuştuğumuz senaryo konuşulmuyor olacaktı. 
Şunu da unutmamak gerekiyor şampiyonluk yarışından kopmaların ya da psikolojik üstünlüklerin sağlandığı haftalara daha çok var. 
Bir maç, bir puan çok önemli olsa da asıl psikolojik üstünlük ligin ikinci yarısında yaşanacak. 
Kulüpler eksik yönlerine takviyeler yapacak. 
Kadrolarını güçlendirmek isteyecekler. 
O yüzden Ligin ilk 6 takımı sezon boyunca liderlik koltuğuna bir çok kez oturup inebilir. 
Çünkü sadece Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor olarak değerlendirmemek gerekiyor. Başakşehir, Adana Demir spor, Konyaspor gibi takımlar da ligin zirvesini zorlayacak güçteler. 
Hakem kararlarının yine çok öne çıktığı bir haftayı geride bıraktık. Fenerbahçe’nin ilk golünde Ofsayt var mıydı? Benim gibi bir çok kişi ofsayt görüşünde olsada bir kesimde ofsayt olmadığını savunmakta. 
Ama Gaziantepspor- Beşiktaş karşılaşmasında Nkodu’nun attığı kafaya gösterilen sarı karta futbolla ilgilenen taraflı tarafsız kimse anlam veremedi. Net Kırmızı kart es geçildi. Galatasaray maçında da İstanbulspor’luların beklediği ve bir çok hakem yorumcusunun da kırmızı kart olarak değerlendirdiği bir pozisyonla, 15. hafta tartışmalı hakem kararlarıyla geride kaldı. 
Sıkıştırılmış fikstürde bu haftaiçi ligin 16. Hafta maçları oynanacak.
Bu haftaki maçlarla ilgili tahminlerimi de sizlerle paylaşmak istiyorum.
Mesela ;Galatasaray soğuk Sivas deplasmanında çıkışta olan Yiğidoların konuğu olacak. 
Sivasspor’un kendi evinde Galatasaray’dan puan alacağını düşünüyorum. Fenerbahçe’de Trabzon’da sezonun en kötü futboluyla kaybettiği 3 puanı telafi etmek için kendi evinde Hatayspor karşısında taraftarının gönlünü alacağını ve hanesine 3 puanı yazdıracağı düşüncesindeyim. Beşiktaş’a gelecek olursak kendi evinde farklı oynayan bir takım Beşiktaş, taraftarı önünde Ligin flaş takımlarından Adana Demir Spor karşısında en azından kaybetmeyecektir.