Süper Lig'in kaderi belli oluyor! Testlerin ardından tespit edilecek

Koronavirüsü salgını nedeniyle ertelenen Süper Lig'in kaderi 48 saat içerisinde belli olacak. Bugün ve yarın yapılacak koronavirüsü testlerin ardından ligin yol haritasının tespiti sağlanacak.

Süper Lig'in kaderi belli oluyor! Testlerin ardından tespit edilecek - Sayfa 1

Türkiye'de artan koronavirüsü vakaları sayısı sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun devreye girmesiyle ligler ertelenmişti.

1 4
Süper Lig'in kaderi belli oluyor! Testlerin ardından tespit edilecek - Sayfa 2

Bu gelişmelerin ardından liglerin ne zaman başlayacağı merak konusu olurken, son dakika gelişmesi meydana geldi. Süper Lig kulüplerine bugün ve yarın detaylı koronavirüsü testleri yapılacağı öğrenildi.

2 4
Süper Lig'in kaderi belli oluyor! Testlerin ardından tespit edilecek - Sayfa 3

18 kulüp, bugün ve yarın futbolcular başta olmak üzere, teknik kadroları ve ilgili personellerine 15 dakikalık hızlı tanı kiti ile test uygulayacak.

3 4
Süper Lig'in kaderi belli oluyor! Testlerin ardından tespit edilecek - Sayfa 4

İdmanlar çarşamba günü başlayabilir : Bu testlerin sonucunun Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirileceği, olumsuz duruma rastlamayan kulüplerin çarşamba gününden itibaren antrenmanlarına başlayabileceği gelen haberler arasında. 

48 saat içerisinde belli olacak: Fanatik'te yer alan habere göre herhangi bir olumsuzluk yaşayan kulüpler için tedbir alınacak. 48 saat içerisinde yaşanacak bu gelişmeler, Süper Lig'in yenide başlangıç tarihinde büyük oranda rol oynayacak.

4 4