Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak ve Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen yeni hava harekatları ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılan hava harekatında 23 terör hedefinin daha vurularak imha edildiği duyuruldu.

SURİYE VE IRAK'IN KUZEYİNE HAVA HAREKATI

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terörist unsurlara yönelik hava harekâtlarını sürdürüyor. Hedefteki PKK/YPG/KCK ve diğer terör örgütleri, Türkiye'nin meşru müdafaa hakları kapsamında etkisiz hale getiriliyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen hava harekâtları, 15 Ocak 2024 tarihinde Irak'ın Metina, Gara, Hakurk, Kandil bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyindeki terörist hedeflere yönelik icra edildi.

23 HEDEF VURULDU

Harekâtlar neticesinde, terör örgütü tarafından kullanılan mağara, sığınak, tünel, mühimmat/malzeme deposu, ikmal malzemeleri ve gelir elde etmek amacıyla kullanılan tesislerden oluşan 23 hedef, yerli ve milli mühimmat kullanılarak imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak, sivil, dost ve kültürel varlıklara zarar vermemek adına gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Editör: Ferhat Erdemir