Sürpriz gelişme! WhatsApp kısıtlama getiriyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özelliklerini duyurmayı sürdürürken, dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Teknoloji
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Sürpriz gelişme! WhatsApp kısıtlama getiriyor

WhatsApp, diğer mesajlaşma platformları gibi yeni özellikler ve güncellemeler üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Meta çatısı altındaki şirket şimdi ise WhatsApp mesajlarının iletimi konusunda yeni bir kısıtlama getiriyor gibi görünüyor.

WHATSAPP, BUNA İZİN VERMEYECEK
WABetaInfo'nun aktardığına göre, WhatsApp çok yakında halihazırda iletilmiş mesajların birden fazla gruba gönderilmesine izin vermeyecek. Böylece WhatsApp'ın spam veya yanlış bilgi içeren mesajların yayılmasını biraz daha engelleyeceği düşünülüyor.

Paylaşılan bir ekran görüntüsü, yeni kısıtlama ile birlikte WhatsApp'ın "İletilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir" uyarısı vereceğini gösteriyor.

Her ne kadar belirli beta test kullanıcılarının bu kısıtlamayı görebiliyor oldukları söylense de, WhatsApp konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmış değil. Bu yüzden her bir detayın kesinleşmesi için biraz daha beklemek en iyisi olacaktır.

ÇOK YAKINDA LİMİTİ DE 2 GB'A ÇIKARABİLİR
Şu anda en fazla 100 MB boyutunda dosya paylaşımı yapmaya izin veren WhatsApp'ın geçtiğimiz günlerde iOS için 2 GB'a kadar dosya gönderme özelliğini test ettiği de kaydedilmişti.

 

Etiketler WhatsApp
Yorumlar