Suudi Arabistan'dan önemli karar! 3 şehir karantinaya alındı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 19 bine yaklaştı. Dünya genelindeki vaka sayısı ise 420 bin 989... İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2077'ye yükseldi. Öte yandan Suudi Arabistan'da ise Riyad, Mekke ve Medine'nin karantina altına alınması talimatı verildi.

Suudi Arabistan'dan önemli karar! 3 şehir karantinaya alındı
25.03.2020 13:28

MEKKE, MEDİNE VE RİYAD'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Suudi Arabistan'da Kral Selman bin Abdülaziz, koronavirüs salgını nedeniyle Mekke, Medine ve Riyad'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi emrini verdi.

İRAN'DA CAN KAYBI 2077 OLDU

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2077'ye yükseldi.

İSRAİL'DE ÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 4'e yükseldi. İsrail Sağlık Bakanlığı, ülkede tespit edilen Kovid-19 vaka sayısının da 1930'a ulaştığını duyurmuştu.

 

ALMANYA'DA ÖLÜ SAYISI 149'A YÜKSELDİ

Almanya'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 149'a, vaka sayısı ise 31 bin 554'e yükseldi.

YENİ ZELANDA'DA OLAĞANÜSTÜ HAL

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası sayısının 205’e yükseldiği ülkede salgınla mücadele için olağanüstü hal edildiğini duyurdu. Başbakan Ardern, yazılı açıklamasında, Covid-19’un yayılmasını önlemek amacıyla bu gece yarısından itibaren sokağa çıkmanın yasaklandığını, ek tedbir olarak olağanüstü hal uygulamasının da yürürlüğe konulduğunu bildirdi.

Yorumlar