Bu tırnak aksesuarının yapılması ve çıkarılması da dahil bazı özel adımlar bulunur. Bu adımlar sayesinde hem eskiyen takma tırnaklar değiştirilir hem de yeniden yapılacak aksesuar için sağlıklı tırnaklar korunur. Takma tırnak nasıl çıkarılır? sorusunun yanıtı da aslında yapım aşamasından geçer.

Sağlıklı olan tırnaklar öncelikle bakımdan geçer ve üzeri, takma tırnak malzemesinin geleceği şekilde hazırlanır. Burada pürüzsüz bir yüzey olması önemlidir. Bu sayede takma tırnağında monte edilmesi kolay olacaktır. Yapım aşamasını takiben en az bir hafta dayanan bu harika ürünlerin süresi, tırnaklarınız uzamaya başladığında kısalmaya başlar. Hasar gören veya dibi çıkan bu ürünleri çıkarmak için bazı prosedürlerin de uygulanması gerekir. Takma tırnak nasıl çıkarılır ve tırnaklar asıl korunmalıdır bilinmesi gerekir.

Tırnak

Takma Tırnak Çeşitleri ve Yapıları Nasıldır?

Takma tırnak çıkartma için öncelikle kullanılan malzemenin yapısı ve yapılış yöntemi bilinmelidir. Her kadının kıyafetine ve zevklerine göre tercih ettiği bu malzemeler ile şık ve modern görünümlü ellere kavuşmak mümkün olur. Güzellik merkezlerinde genellikle üç farklı tipte tırnak uygulaması bulunur. Bunlar kişilerin kullanım sıklığına ve tercihine göre kolayca seçilebilir. Üç çeşit takma tırnak şu şekilde sıralanabilir;

·         Dipping takma tırnak

·         Akrilik takma tırnak

·         Jel takma tırnak

Ellerinizin su ile temasından yaptığınız işe kadar pek çok dış faktör seçeceğiniz takma tırnak yapısını etkiler. Genel olarak incelendiğinde akrilik takma tırnaklar yapısal olarak kalın bir duruş sergilerler. Kalın olmalarına bağlı olarak sert olmaları da mümkündür. Sert ve kalın yapıdaki akrilik tırnaklar fiziksel etkenlere karşı daha üstün bir dayanım sergilerler. Bu nedenle elleri ile iş yapanlar daha çok tercih eder. Jel takma tırnaklar daha kısa sürede yapılmalarının akabinde akrilik takma tırnaklara oranla daha esnek ve ince yapıda bulunurlar. Tercihen ellerinizi çok kullanmıyorsanız bu estetik modeli seçebilirsiniz. Tüm bu uygulamalar sonunda takma tırnak çıkartma işlemlerinin de uygulanması ile yenileme şansınız bulunur.

Dipping tırnak da diğerlerine benzer şekildedir ancak toz materyalin özel bir solüsyon ile karıştırılmasından elde edilir. Bu sayede dilerseniz ince dilerseniz de kalın bir yapıda olmasını sağlamanız söz konusu olur.

Aseton ile Takma Tırnak Çıkartma Adımları

Takma tırnak çıkartma işlemleri profesyonel bir şekilde yapıldığında tırnaklara herhangi bir zarar verilmez. Tırnakları çekerek çıkarmanız mümkün olmadığı için genel olarak özel solüsyonlar veya evde bulunan aseton ile kolayca çıkarma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için gerekli adımları doğru bir şekilde uygulamak gereklidir. Bu sayede her üç çeşit tırnağı zarar görmeden çıkarmanız söz konu olur.

Takma tırnak nasıl çıkarılır diye merak ediyorsanız öncelikle ekipmanları almalı ve sonra adımları takip etmeniz gereklidir. Genel olarak aseton, pamuk ve alüminyum folyo ile basitçe takma tırnak çıkartma işlemini uygulayabilirsiniz.

Basit Adımlarla Takma Tırnak Çıkartma

Genel olarak aşağıdaki adımları izleyerek takma tırnaklarınızı çıkarmanız mümkündür;

1.       Pamuğun üzerine seçtiğiniz aromalı asetonu dökün ve tırnağınızın her yerine değecek şekilde iyice temas ettirerek kaplayın.

2.       Asetonun hızlıca uçmaması ve bir süre tırnağınıza temas etmesi için alüminyum folyo ile güzelce sarın.

3.       Son adım olarak yaklaşık bir saat bekleyin ve sarmış olduğunuz alüminyum folyoyu çıkarın.

Yukarıdaki adımlarla takma tırnak çıkartma işlemini basitçe yapabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi