Tam kapanmada bankalar açık mı? Bankalar kaça kadar açık

Koronavirüs vakalarında beklenen düşüş olmayınca Türkiye tam kapanmaya gitti. Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 hafta süreyle tam kapanma uygulanacağını söyledi. Alınan bu kararlarla birlikte bankalar kaça kadar açık olacağı merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Tam kapanmada bankalar açık mı? Bankalar kaça kadar açık
26.04.2021 22:22

Tam kapanmada bankalar açık mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs önlemleri hakkında Kabine Toplantısı’nda alınan kararları kamuoyuna duyurdu. Erdoğan, 81 ilde uygulanacak 19 günlük tam kapanma kararının alındığını bildirdi. Bu sürede bankaların açık olup olmayacağı araştırılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi.

Türkiye'nin koronavirüs salgınla mücadelesinde ilk kez tam kapanma uygulamasına geçiliyor.

TAM KAPANMADA BANKALAR AÇIK MI?

Tam kapanma sürecinde bankalar ne tamamen kapatılacaklar ne de şu anki gibi aynı şekilde çalışmaya devam edecekler. Kendi özel koşullarında yasak boyunca çalışmaya devam edecek.

BANKALAR KAÇA KADAR AÇIK?

Bazı  bankalar aldığı karar kararda 10.00- 16.00 arasında mesai yapacaklarını duyurmuştu. Yapılan açıklamada "Sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla 12 Nisan 2021 Pazartesi tarihinden itibaren şubelerimizde 10.00-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet vereceğiz." ifadelerine yer verilmişti.

 Erdoğan, alınan yeni tedbirlere ilişkin, şunları aktardı:

-29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiliyor.

- İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

-Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

-Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecek.

-Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek.

-Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecek.

 

Yorumlar