Tam kapanmada mağazalar açık mı olacak? AVM’deki mağazalar yasaktan muaf mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası sonrasında tam kapanma yapılacağını duyurdu. Tam kapanma bugün saat saat 19.00'da başlayacak 17 Mayıs saat 05.00'e kadar sürecek. Tam kapanmada mağazalar açık mı olacak? bayram öncesi merak ediliyor. Alışveriş yapacak vatandaşlar AVM'deki mağazaların durumunu merak ediyor.

Google Haberlere Abone ol
Tam kapanmada mağazalar açık mı olacak? AVM’deki mağazalar yasaktan muaf mı?
29.04.2021 12:46

Ramazan Bayramı yaklaşırken tam kapanma kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Bugün başlayıp 17 Mayıs saat 05.00'e kadar sürecek yasak boyunca birçok yer kapalı olacak. Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar mağazaların durumunu merak ediyor. Mağazallar kapanmada açık mı? işte cevabı.

AVM'LERİN DURUMU, AVMLER AÇIK MI?

Son Kabine Toplantısında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Nisan saat 19.00 ile 17 Mayıs saat 05.00 tarihleri arasında tam kapanma uygulanacağını açıkladı. Hafta içi ve hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında İçişleri Bakanlığı Genelgesinde muaf olarak belirtilen yerler ve kişiler hariç tüm işletmeler kapalı olacak.

Mağazalar açık mı?

Yayımlanan yeni İçişleri Bakanlığı genelgesine göre 29 Nisan saat 19.00'da başlayacak olan tam kapanma döneminde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.

Tam kapanma genelgesine göre AVM'lerde sadece marketler açık olacak. Zincir marketlerle ilgili alınan karara göre ise zincir marketler Pazar günü kapalı olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz." dedi.

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir."

Erdoğan, "Salgın başladığından beri filyasyon ekipleriyle yoğun mesai sarf eden muhtarlarımızın aşılarına başlanacağının müjdesini vermek istiyorum." dedi

AVM ÇALIŞMA SAATLERİ

AVM'ler 29 Nisan Perşembe gününe kadar 17:30'a kadar hizmet vermeye devam edecek.

 

Yorumlar