İstanbul Eski Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Adan Celal Adan ve Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Yalçın, Cumhur İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’un iştirakleri, MHP Zeytinburnu İlçe Başkan  Habip Kapıcıoğlu’nun iftar programına katıldı.

TBMM Başkan Vekili Celal Adan konuşmasında Ramazan ayını tebrik ederek başladı. İftar programında MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sevgi ve saygılarını gönderdiğini belirtti.

Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’un yetişmiş bir devlet ve siyaset adamı olduğunu söyleyerek cümlesine devam eden Adan, "Seçimlere çok az bir süre kaldı. Yüzde 40 yüzde 30'dan iyidir. Yüzde 50, 40'tan iyidir. Yüzde 60 yüzden 50'den iyidir.Eğer devlete millete hayatını adamış 5 yıllık süreden sonra ben ne söz verdiysem onu yaptım diyeni eski aldığı oylarla tutarsanız, bunların sayısını arttırmadığımız gibi bunları korumakta da zafiyat olur" açıklamasında bulundu.

Celal Adnan

Celal Adan konuşmasının devamında "Yakın bir tarihimizde 2 tane seçim yapıldı. O zaman 6'lı masa diye bir araya gelenler her hafta toplanıp kağıtlara yazılar yazdılar. Türkiye'yi nasıl yönetecekleri konusunda milletin önüne çıkıp bir takım iddialarda bulundular. Fakat seçimi kaybettiler. Şu an Türkiye'de siyaseti bitiriyorlar. Dün kader birliği yapıp millete hizmet edeceklerini söyleyenler bugün her gün birbirlerinin aleyhlerinde konuşa konuşa siyaseti bitiriyorlar" dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi