TBMM Başkanı Şentop'tan güvenlik teklifi açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop güvenlik teklifi oylamasının tekrarlanacağını ifade etti.

Google Haberlere Abone ol
TBMM Başkanı Şentop'tan güvenlik teklifi açıklaması
02.04.2021 13:00

TBMM Başkanı Şentop, "100. Yıl Perspektifiyle 1921 Teşkîlât-ı Esâsîye Kanunu ve Millî Egemenlik Sempozyumu"nun açılış konuşmasını yaptı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, meclise darbe yapıldığı açıklamalarının manipülatif olduğunu söyledi.

Şentop, "Adı konmamış bir anayasa tartışması zaten yaşıyoruz. Hükümet sistemi bağlamındaki tartışmalar, kimse adını söylemiyor ama esasen anayasa tartışmasıdır. Bütünüyle yeni bir anayasa yapılmasına yönelik tartışmayı Türkiye'de genişleterek desteklememiz lazım. Önümüzdeki günlerde bu tartışmanın daha da yoğunlaşacağını ümit ediyorum. Sadece birtakım slogan ve ilkeler düzeyinde bir tartışma, Türkiye'yi ileriye taşımaz." dedi.

Bu Meclis'e darbedir' diye yapılan değerlendirmelerin tamamen cahilce, manipülatif değerlendirmeler olduğunu söyleyen Şentop, "Bir oylama yapılmıştır. Bunun yanlış, önemli bir yanlışlık içerdiğine dair nitekim iç tüzük çerçevesinde görüntüler incelendi. Buna dair karar başkanlık divanında verildi. Genel Kurul'da doğru bulundu. Bunun üzerine oylama yenilendi. Bu ilk defa olmuş bir şey mi? Hayır." dedi.

Yorumlar