MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum’a destek vermek için vatandaşlarla bir araya geldiği Bayrampaşa’da yaptığı konuşmada, CHP’nin DEM ile yapacağı ittifakı gündemine alan Adan, “Kime rastladıysam herkes, ‘İyi ki muhalefet kazanamadı’ diyor.; İstiklal Marşımızı söylemeyen bir partinin desteğiyle Allah bize belediye başkanlığı nasip etmesin. Türkiye’nin belli vilayetlerinde Atatürk’ün partisi, İstiklal Marşını söyleyemeyenlerle ittifak kurdu. Bunlara müsaade edecek miyiz?
Genç yaşından beri hayatını milletine adayan kardeşimiz var. Allah’a şahitlik ederim ki, Murat Başkanın meselesi Türkiye, meselesi İstanbul. Bakanlığı döneminde yaptığı bütün icraatlarda milletin aleyhine karar yok. İstanbul’un, en çok güvenilir bir İstanbul’a ihtiyacı var. Bunun için Murat Başkan yeterli, hazırlıklı. Anlattıklarını dinliyor, burada yaşayan biri olarak mutluluk duyuyorum.
1 Nisan’a ne yapacağı belli. Talimatları belli. İnanıyorum ki, 1 Nisan’da Saraçhane’de tebriğe gideceğiz. Murat Başkanımız kazanacak. Ancak Türkiyeye düşmanlık yapanlara karşı en az yüzde 60’ın üzerinde oyla Anakent belediyesini kazandırmalı, diğerlerine en büyük dersi vermeliyiz” diye konuştu.

Editör: Elif Bilir