Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un SİZTEM İstanbul ile şehri güçlendirme, yenileme ve vatandaşı koruma projelerini tanıtmak için düzenlenen "Risksiz İstanbul" toplantısının açılışında konuşan TBMM Başkanvekili Celal Adan, "Türkiye’nin ve İstanbul’un yarınları Cumhur İttifakı'na bağlıdır. Alparslan'dan devraldığımız vatanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten devraldığımız devletimiz, Fatih Sultan Mehmet’ten devraldığımız İstanbul'umuz ve Ulubatlı Hasan'dan devraldığımız sancağımız bizlerden zafer beklemektedir. İnanıyorum ki Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum, İstanbul'a ve İstanbullulara en iyi şekilde hizmet götürecek ve Türkiye’nin çok temel sıkıntılarını göğüslemiş biri olarak verdiği her sözü yerine getirecetir. Murat Kurum Allah‘ın izniyle 31 Mart'ta Belediye Başkanı seçilecek ve 1 Nisan’da makamında ziyaret edeceğiz." dedi.

 "İstanbul dünyanın başkentidir" diyen Celal Adan, konuşmasında şunlar ifade etti: 

"Dünyanın başkenti İstanbul'a talip olan Murat Kurum bilgisi birikimleri ve inancıyla büyük bir hizmet yapacaktır. Bizim için önemli olan az farkla belediye başkanlığını kazanmak değil, çok yüksek oy alarak, büyük fark atarak belediye başkanı kazanmaktır. 

Ülkeyi başka maceraya götürmek için Cumhurbaşkanlarını ilan edenler, daha sonra yaptıkları işbirliği ortaya çıkınca sandıkta milletimizin tokadını yediler. İnanıyorum ki onları yine aynı akibet bekliyor.
Gittiğimiz her yerde onurlu, haysiyetli, dürüst, namuslu vatandaşlar; 'iyi ki muhalefet kazanamadı' diye ifade şükrediyorlar.

Hepimiz biliyoruz ki; milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kurşun sıkanlarla işbirliği yapanlara Allah iktidar nasip etmedi. Onlara iktidarı nasip etmeyen yüce Allah, milletimizin teveccühü ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve birbirinden değerli ilçe belediye başkanlarını yönetecek iradeyi teslim edecektir. Ben bu güzel toplantının milletimizin birliğine devletimizin yüceliğine İstanbulumuza hayırlar getirmesini diliyorum."

"HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"

Murat Kurum, “Risksiz İstanbul” tanıtım toplantısında İstanbul’da 5 yılda 650 bin konut yapacaklarını açıkladı. Kurum, “İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz, hep birlikte çalışacağız” dedi.  

Editör: Elif Bilir