Terör örgütü PKK/YPG'nin Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde hain sızma girişimi sonucu 9 askerimiz şehit oldu.

Meclis, 20 günlük aranın ardından öncelikli olarak terör gündemiyle bir araya geldi. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un başkanlığında düzenlenen Genel Kurul'da, terörle mücadele konusunda detaylı bir bilgilendirme oturumu gerçekleştirildi.

BAKANLAR BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, oturumu açılış konuşmasıyla başlattı.

Genel Kurul'da, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, terörle mücadele hakkında bilgi verdi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis'teki konuşmasında, "Teröre karşı kararlı bir duruş sergilemek, boynumuzun borcudur." şeklinde ifadeler kullandı.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ise konuşmasında terörle net bir şekilde mücadele mesajı verirken "Terörü kaynağında yok etme stratejisi uyguladık." dedi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, sınır ötesinde terör devleti kurulmasına asla izin verilmeyeceğini bir kez daha vurguladı.

Katılımın yoğun olduğu özel oturumda, dikkat çeken bir detay göze çarptı.

Özgür-1

ÖZGÜR ÖZEL'DEN 'TERÖR' OTURUMUNDA TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Hakan Fidan'ın konuştuğu özel oturumda gözlerinin kapalı olduğu görüldü. Sosyal medyada hızla yayılan bu görüntüler üzerine birçok kullanıcı, Özgür Özel'in kritik oturumda uyuyup uyumadığını merak etti.

Editör: Elif Bilir