Türkiye son iki gün içinde hain saldırılarla şehit verdiği 12 askerine ağlıyor. Tüm spor camiası, partiler, siyasi ve sanat dünyasından birçok isim, teröre karşı ortak tavır sergiliyor. 

TBMM'de grubu olan AK Parti, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, terör örgütünün hain saldırılarının ardından ortak bildiriye imza atarken terör örgütleriyle yan yana olmaktan geri kalmayan DEM Parti ile CHP ise şaşırtmadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Hizmette ötekileştirme olmaz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Hizmette ötekileştirme olmaz

MHP'li Büyükataman, DEM Parti ile aynı mevziye girerek teröre karşı Meclis'te grubu olan partilerin imzasının yer aldığı bildiriye imza atmayarak CHP'nin kendi tarihine kara bir leke daha eklediğini vurguladı.

MHP'li Büyükataman şunları söyledi;

"TBMM’de teröre karşı ilan edilen bildiriye imza atmayan ve terör örgütünün siyasi uzantısı DEM ile aynı mevziye giren CHP kendi tarihine kara bir leke daha eklemiştir.

Çeşitli bahanelerin arkasına saklanıp, Türk milletinin ve devletinin terörle mücadelesinde yanında olamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin durduğu nokta ne yazık ki milletimizin vicdanını kanatmaktadır.

12 vatan evladını şehit verdiğimiz şu günlerde Türk milleti ile acıyı ve kederi paylaşmak, Türk devletinin terörle mücadelesinde birlik olmak yerine terörün siyasi uzantıları ile omuz omuza durmayı tercih eden CHP’yi aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz!

Türkiye Cumhuriyeti’nin terörle mücadelesi tavizsiz bir şekilde devam edecek, kahraman Türk ordusu teröristleri inlerinde basıp cezasını verecektir. 

Türk milleti tek vücut kahraman Türk askerinin yanındadır."