TBMM'den flaş 'Bitcoin' tavsiyesi! Detaylar ortaya çıktı

TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı'nın, 'Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri' raporunda, dijital, sanal ve kripto paralarla ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.

TBMM'den flaş 'Bitcoin' tavsiyesi! Detaylar ortaya çıktı - Sayfa 1

TBMM, Türkiye'de de hatırı sayılır işlem yoğunluğuna ulaşan, 'dijital, sanal ve kripto' para sistemlerini mercek altına aldı.

TBMM'den flaş 'Bitcoin' tavsiyesi! Detaylar ortaya çıktı - Sayfa 2

Altın ve nakit para sistematiğinin tarihsel sürecinin masaya yatırıldığı raporda, "Bitcoin; bankaların, aracı kurumların, otoritelerin ve hükümetlerin denetim ve düzenlemelerinden, her türlü işlem masraflarından ve kısıtlamalarından uzaktır" denildi.

TBMM'den flaş 'Bitcoin' tavsiyesi! Detaylar ortaya çıktı - Sayfa 3

Milliyet'in haberine göre Bitcoin'in geleneksel ödeme aracı olan kâğıt para veya dijital paraların yerini almasının günden güne arttığı belirtilen raporda, Türkiye'nin Bitcoin'i izlemesi gerektiği vurgulanarak, "Riskler değerlendirilerek, teşvik edici düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından gelir elde etmemiz de mümkün olabilecek" tespiti yapıldı.

TBMM'den flaş 'Bitcoin' tavsiyesi! Detaylar ortaya çıktı - Sayfa 4

TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı'nın 16 Nisan 2021 tarihli, 'Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri' raporunda, dijital, sanal ve kripto paralar, detaylı şekilde anlatıldı. Kripto, dijital ve sanal paraların karıştırıldığına dikkat çekilen raporda, şöyle denildi: