TEKLİF, HANGİ PARTİ İÇİN HANGİ YILDA?

Partisi İP’in istifalarla eriyişinin önüne geçemeyen Meral Akşener, son haftalarda sürekli Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a sallayarak gündemi perdelemeye çalışmaktadır. Eskiden Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Meral Akşener’in kendilerine yönelik imaları ve sallamaları karşısında alttan alıyor, cevap vermiyordu şimdi yavaş yavaş cevap vermeye başladılar.

Meral Akşener’in İstanbul’daki partisini ilgilendiren gelişmelerle ilgili Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak “Bu, bir siyasi partinin içişlerine karışmak demektir. Şu an itibariyle bir savaş ilanı olarak kabul ediyorum. Varım, buyursunlar. Ben idmanlıyım.” demesine, Ekrem İmamoğlu da “Dostlarımız oyuna geliyor, bize karşı kışkırtılıyor.”  cevabını verdi.

Geçtiğimiz haftalarda Meral Akşener bir konuşmasında Nihal Atsız’ın bir şiirini okumuş, şiirdeki Er tez gider, korkak yavaş” dizesi “Mansur Yavaş’a gönderme mi? sorularının sorulmasına neden olmuştu. O tartışma ise hala devam ediyor. Mansur Yavaş’a da bu konu soruldu. O da "Hiçbir zaman korkmadım. Korkan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne aday olmaz. Elimizi taşın altına koymamız gerekirse, koyarız. Ama bunun yolu yordamı, usulü bellidir. Beni daha önce de başka bir siyasi partinin genel başkanı aday olmam için çağırmıştı. Korkak kelimesini asla kabul etmiyorum. Korkaklıkla suçlanmak zoruma gidiyor" cevabını verdi.

Mansur Yavaş’ın cevabında dikkatimi “Beni daha önce de başka bir siyasi partinin genel başkanı aday olmam için çağırmıştı.” cümlesi çekti. Hangi yıl ve hangi parti acaba?

Başka bir parti dediğine göre CHP yahut İP’in Genel Başkan Adaylığı değildir bu…

Mansur Yavaş’ı, 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası MHP’deki operasyonları içinde çağıramaz çünkü Mansur Yavaş o zaman CHP’de siyaset yapıyordu.

Geriye sadece MHP’nin 2012 kongresi kalıyor. Mansur Yavaş o yılı ve partiyi netleştirirse MHP’de “Yabancı Gelin” konumunda olan Meral Akşener’in siyasi ikiyüzlülüğüne yeni bir delil daha ortaya çıkmış olur. Mansur Yavaş’a MHP için bu teklifi 2012 yılında mı yaptın Heval Abla?

Eğer o tarihte bu teklifi MHP Genel Başkanlığı için yaptıysa yine FETÖ kokuları ortaya çıkmaktadır.

Mansur Yavaş’ın MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye yazdığı FETÖ kokulu mektup döneminde ona böyle bir çağrıda bulunduysa zaten taşlar tam yerli yerine oturuyor.

FETÖ, AK Parti ile henüz kavgaya tutuşmamışken Mansur Yavaş mektubunda Ülkücüleri AKP iktidarına desteğe şu sözlerle çağırmıyor muydu?

 “Haziran ayından itibaren ülkede yeni bir parlamento teşekkül edecektir. Bizzat iktidar partisi tarafından restorasyon dönemi olacağı ilan edilen bu dönemde, ülkücülerin bulunmaması, bu süreçte etkili olamaması elbette kabul edilebilir bir durum değildir. Dolayısıyla hiçbir şey yokmuş, her şey mükemmel gidiyormuş gibi davranıp görevden kaçamayız.”

Mansur Yavaş “restorasyon dönemi” için niye AK Parti’ye geçmedi de 17/25 Aralık operasyonunun tam ortası CHP’ye üye olmuştu? Can alıcı bir soru değil mi bu sizce?

Fethullah Gülen’in çok önemsediği 12 Eylül 2010 referandumunun en ateşli savunucusu olan Mansur Yavaş, FETÖ AK Parti’ye karşı savaş başlattığında soluğu CHP’de almıştı. CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olunca da “Bugün 40 yıllık geçmişimi geride bırakarak, CHP adayı olmamla, geride kalan tüm tartışmalar bitecektir.” demişti.

Mansur Yavaş görüldüğü gibi korkak değil, bunları yapacak kadar cesur davranıyordu. 2017 yılında bile hâlâ “12 Eylül referandumunu savunanlara ‘hain’ dediniz” diyordu.

Çok açık ve net Pensilvanya nereyi işaret ediyorsa oranın atmosferinde bulunuyordu. 12 Eylül 2010 referandumda Fethullah Gülen’in arzuları için çok açıktan MHP’yi karşısına almıştı.

Meral Akşener tam o günlerde mi Mansur Yavaş’a böyle bir teklif yapmıştı?

Mansur Yavaş yahut Meral Akşener yıl ve parti adını versinler de taşları tam yerli yerine oturtalım.

Meral Akşener bir partinin genel başkan adaylığını Mansur Yavaş’a teklif edecek kadar onunla ortak noktası nedir acaba? Hele ki 2012 yılında bunu MHP için yaptıysa ortak noktanın neresi olduğu çok net anlaşılıyor.

Mansur Yavaş yıl ve parti adı vermediği için adını tam koyamıyoruz.

Yerel seçimlerden sonra büyük bir ihtimal Meral Akşener’den de Ekrem İmamoğlu’ndan da Mansur Yavaş’tan da kurtulacağız. Şimdi ki kavgalarını eğlence olarak izleyin…