Monica Laso isimli kadın, Kayak Merkezi'ndeki dağdan aşağı inmek için gondola binmeyi tercih ettiğini çünkü daha fazla snowboard yapamayacak kadar yorgun olduğunu söyledi. Laso saat 17.00'de gondola bindi fakat gondol birkaç dakika sonra durdu. Kadın yardım çığlıkları atsada onu kimse duymadı. 
"Sesim kısılana kadar umutsuzca çığlık attım" şeklinde açıklama yapan Laso, cep telefonunun yanında olmadığı bu sebeple kimseyi arayamadığını söyledi. 

EN DÜŞÜK SICAKLIK -5 DERECE

Kadın 15 saat boyunca soğukla mücadele etmek için ellerini ve ayaklarını birbirine sürtmüş. Ulusal Hava Servisi'ne göre gecenin en düşük sıcaklığı -5 santigrat dereceydi.

Laso'nun arkadaşları ona ulaşamayınca El Dorado County Şerif Bürosu'na kayıp ihbarında bulunmuş ancak ertesi gün gondol dağdan aşağı inene kadar ekipler Laso'nun gece boyunca orada olduğunu fark etmemişti.

98A32Fec Big

Güney Tahoe Gölü İtafiye Teşkilatı tabur şefi ve sözcüsü Kim George, Associated Press'e yaptığı açıklamada, Laso'nun gondolda bulunmasının ardından sağlık görevlilerinin cuma günü sabah 08.30'da tesise geldiğini söyledi.

George, Laso'nun bilinci yerinde ve uyanık olmasıyla birlikte hastaneye nakledilmeyi reddettiğini söyledi.

Tabur şefi, itfaiye teşkilatında geçirdiği 23 yıl boyunca "daha önce hiç böyle bir olaya müdahale etmediğini" söyledi.

Kaynak: TRT Haber