Telefonuna bu uygulamaları yükleyenler dikkat! Uzmanlar uyarıyor...

Günlük hayatımızın değişmezi haline gelen akıllı telefonlar ile ilgili yapılan araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Akıllı telefonlarla ilgili en çok şikayet edilen konu ise bataryalarının çabuk bitmesi. Bir şirket tarafından yapılan araştırma, akıllı telefonlara zarar veren uygulamaları ortaya çıkardı.

Telefonuna bu uygulamaları yükleyenler dikkat! Uzmanlar uyarıyor... - Sayfa 1

Akıllı telefonlar artık ayrılmaz bir parçamız oldu. Elimizden düşürmediğimiz bu teknolojik aletlerle ilgili en çok sıkıntı ise bataryaların çabuk bitmesinde yaşanıyor. pCloud şirketinin yaptığı ‘Akıllı Telefon Katilleri’ araştırmasında birçok uygulamanın telefonlara zarar verdiği belirlendi.

Telefonuna bu uygulamaları yükleyenler dikkat! Uzmanlar uyarıyor... - Sayfa 2

Araştırma kapsamında dünya genelinde en popüler 100 uygulama incelendi. Yani bu listedekilerden daha zararlı uygulamalar da bulunabilir ancak onlar bu listedekiler kadar yaygın kullanılmıyor.  İşte telefonlara en çok zarar veren uygulamalardan bazıları...

Likee - 72%

Telefonuna bu uygulamaları yükleyenler dikkat! Uzmanlar uyarıyor... - Sayfa 3

pCloud uygulamların zarar seviyelerini bir yüzde ile ifade etmeyi tercih etti. Liste yüzde 72 ile başlarken en üst noktada yüzde 90'lar aşılıyor.

Telegram - 77%

Telefonuna bu uygulamaları yükleyenler dikkat! Uzmanlar uyarıyor... - Sayfa 4

Arka planda çok fazla çalıştırma isteyen uygulamalar aynı zamanda telefonu en çok yoran uygulamalar. 

Grindr - 72%