Türkiye, Irak ve Suriye’de Türk devleti tarafından köşeye sıkıştırılan terör örgütü PKK, kendi mensuplarını çeşitli Avrupa ülkelerinde eylemler için harekete geçirdi. Belçika, Almanya, İsveç, Fransa gibi ülkelerde Türklerin yoğun olduğu bölgelerde terör eylemi gerçekleştiren PKK’nın zamanlaması oldukça manidar… Çünkü Türkiye ve Irak hükümeti arasında terör örgütü PKK’nın, Irak topraklarından temizlenmesine dair anlaşma yapıldığı ve büyük operasyonun konuşulduğu bugünlerde gerçekleşmesi, PKK’nın Avrupa ülkelerine “Bu operasyonu engelleyin yoksa sizin ülkenizi karıştırırım” mesajı olarak okunmalıdır.

PKK’ya bugüne kadar göz yuman bu ve benzeri ülkeler, ateşle oynadığının farkında değildir. Yıllarca PKK’ya kucak açarak besleyen, büyüten Avrupa ülkeleri bugün bünyesindeki terör eylemleri karşısında aciz kalmakta.

Terör örgütü PKK’nın mensupları, bu ülkelerde yıllarca dernek, vakıf, medya, iş sahaları, eğlence alanları kurdu, siyasi partiler içinde barındırıldı adeta semirtildi. Avrupa ülkelerinin hem Ortadoğu bölgesindeki hedefleri hem de Türkiye düşmanlığı için sırtını sürekli sıvazladığı ve her türlü destek verdiği PKK’nın bugün kendi vatandaşlarına ve polisine saldırmasını sadece acizlikle izliyor. Can ve mal güvenliğini sağlamakta zorluk çekiyor. PKK’lı alçaklar, Ülkü Ocakları binasını yakıyor, Türk konsolosluğuna saldırıyor, kahvehanelerdeki yaşlı insanları, yoldan geçen gençleri darp ediyorlar. Bu Avrupa devletleri ise olaylar bittikten sonra olay yerine geliyorlar.

ABD, dünyanın gözü önünde terör örgütü PKK’ya silah yardımı yaparsa ABD’nin kuyruğu Avrupa ülkeleri zaten PKK’ya tavır alamaz. Dünyadaki terörün ana kumanda merkezi ABD’dir.

ABD ve onun Avrupa’daki kuyruklarının yüzyıllardır süren Ortadoğu bölgesi üzerindeki emperyalist düşünceleri değişmeyeceğinden dolayı PKK ve benzeri terör örgütlerinin bunlar tarafından beslenmesi de sona ermeyecektir.

Çağdaş, medeni diye sunulan Batı, her şekliyle iğrenç yaratık olan PKK’lılara niçin katlansın yoksa? Böyle bir terör örgütüne sahip çıktıkları için de zaten çağdaş ve medeni olmuyorlar kendilerinin de sadece emperyalist canavarı olduğu tescilleniyor.

Avrupa’da bir ara salgın hastalık gibi, Ülkü Ocaklarını terör örgütü gibi gösteren/göstermeye çalışan kararlar alınıyordu. Ülkü Ocakları mensuplarının yaşadığı o ülkelerde bir tane devletin aleyhine, halkın huzurunu bozacak eylemine şahit olan yokken, Ülkü Ocaklarına terör örgütü muamelesi yapmaya kalkanlar, PKK gibi bir terör örgütüne karşı kıllarını kıpırdatmıyor.

Terör örgütü PKK, o ülkelerin yasaları ölçüsünde faaliyet sürdüren Ülkü Ocaklarını binasını yaktı. Bakalım Belçika adaleti o PKK’lı yaratıkları yakalayıp ceza verecek mi?

PKK’ya yol veren bu Avrupa ülkeleri, Türklerin Avrupa’da yaşadıkları devletin yasalarına saygılı davranışlarını bir pasiflik olarak algılamamalıdır. Türklerin ayağa kalkması zelzele etkisi yaratır.

Avrupa ülkeleri kendi huzuru, barışı ve güvenliği için PKK’lı yaratıkları ülke topraklarından temizlemelidir.

ABD madem PKK’lı teröristleri çok seviyor, onlara sözde devlet kurmak adına Ortadoğu bölgesinin huzurunu bozuyor. O halde dünyadaki tüm PKK’lıları toplasın kendi topraklarında onlara bir “Kürdistan” eyaleti kursun. Avrupa ülkeleri de bu yolda ABD’yi desteklesin. Çok isteyen Avrupa ülkeleri de varsa kendi topraklarını PKK’ya teslim edip devlet kurdursun…

Batı’nın her politikası ikiyüzlülük ve sinsilik barındırmaktadır.

Batı, terör örgütleri konusunda hep sınavda kalmıştır. Aslında sınavda kalmaktan ziyade terör örgütleri üzerine yaptıkları her yorum ellerinde patlamıştır. Çünkü terör örgütlerini kuranda, yönlendirende bunların olduğu her yönüyle ispatlanmıştır.

PKK, YPG, PYD, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütlerinin ortak noktası ABD’nin güdümünde, Avrupa’nın desteğinde olması değil midir?

Batı, terör örgütü PKK’nın şantajlarına boyun eğmemeli ve oradaki tüm vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamalıdır.

PKK’nın Avrupa’ya mesajı, yazımızın başında ifade ettiğimiz gibi Türkiye’nin terörle mücadele operasyonlarını ve Irak’a yapılacak büyük operasyonun durdurulması yönündedir.

Herhangi bir terör örgütü Türkiye’de yaşayan Almanlara, Belçikalılara, Amerikalara saldırsa Türk devleti bunun hesabını sormazsa, bu ülkeler bunu sineye çekebilir mi?

Ey Avrupa, kendine yapılmasını istemediğin şeylerin, başkasına yapılmasına asla müsaade etmeyin.

Terör gün gelir herkesi vurur. Teröre karşı dünyadaki tüm ülkeler tavır almalıdır. Ama bazı ülkelerin besin kaynağı terör örgütleri olduğu için asla bu mücadeleye yanaşmıyor.

ABD dünyanın gözü önünde terörist eğitiyor, silahını veriyor. Bu dünyada terör biter mi?