Terör örgütlerini CHP'ye hisseli ortak yapan adam!

20.05.2021 10:00

          Türk siyasetinin gerçekten çizgi film kılıklı bir karakteri var. AK Parti’nin ona özel çizgi film hazırlamasının ne gereği var gerçekten anlamıyorum? Adamın her sözü, her açıklaması, her davranışı zaten çizgi film gibi… Normal konuşmalarını, davranışlarını çizgi film sineması hâline getirin gişe rekorları kırar. Kimden bahsettiğimi sırf giriş cümlesinden bile anladınız değil mi?

          Malum kişi Kemal Kılıçdaroğlu… Trajikomik gafları, ülke meseleleri hakkında tuhaf yorumları, gafletleri, ülkeye ihanetleri her birinden ayrı ayrı çizgi film serisi çıkar…

          Bir insanın kendini, durduğu yeri, ilişkilerini, konuştuklarını, yaptıklarını bilmeden başkasını değerlendirmeye kalkması kadar tehlikeli ve yanlış bir şey yoktur.

          Kendinin farkında olmayan bu çizgi film kılıklı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Grup Toplantısı’nda “Bir gerçek ortaya çıktı. Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve yeraltı dünyasının çeteleri. Üç ortaklı bir ittifak!..” cümlelerini kurmuş…

          Bunu diyen ve bu kendini bilmezin PKK’lılarla, YPG’lilerle, PYD’lilerle, DHKP-C’lilerle, FETÖ’cülerle, MLKP’lilerle, TİKKO’cularla, THKP-C’lilerle olan ilişkisine ne diyeceğiz peki?

Şimdi bu hesaba göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaçlı ortağı olmuş oluyor?

          Tüm silahlı terör örgütleriyle çok iyi anlaşan, onların her derdini dert edinen Kemal Kılıçdaroğlu’na Mevlana’nın “Kişi kim olduğunu bilmek isterse, kimleri sevdiğine baksın” sözünü hatırlatıyoruz.

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun, terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden gazeteye, televizyona, siyasetçiye, yazara, sanatçıya, belediye başkanına sahip çıkmadığı bir an var mıdır?

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP yönetiminin, YPG ve PYD’yi terör örgütü görmediğine hatta “vatanını koruyan oluşum” olarak gördüklerine dair açıklamaları arşivlerde değil midir?

Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi, DHKP-C’nin tüm unsurlarına sahip çıkmıyor mu?

          Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı terör örgütü MLKP’nin kurucusu Hasan Ocak’a “Hasan Ocak yaşıyor. Komutana bin selam!” şeklinde bağlılık bildiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu CHP’de dokunulmaz kılan değil midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu, 17-25 operasyonlarından bu yana silahlı terör örgütü FETÖ’ye sahip çıkmıyor mu? 15 Temmuz hain darbe girişimini onca şehide, gaziye rağmen “tiyatro” olarak değerlendirmedi mi? FETÖ, 2014 seçimlerinden bu yana CHP’yi desteklemiyor mu?

          Terör örgütü TİKKO’nun kurucusu olan İbrahim Kaypakkaya’yı ölüm ve doğum günlerinde anan CHP’li milletvekilleri, belediye başkanları değil mi? İbrahim Kaypakkaya’nın kız kardeşi CHP’de aktif siyaset yapmadı mı? Bu terör örgütü TİKKO, 2016 yılında Tunceli’de terör örgütü ile beraber hareket etme adına açıklama yapmadı mı?

          Teröristbaşı Öcalan’ın “Ben Mahir Çayan’ın çizgisiyle, onun sempatizanlığıyla başladım bu mücadeleye. 40 yıldır Mahir’in çizgisinin kavgasını yürütüyorum. Mahir’in bana verdiği bir emanettir. Mahir Çayan’ın emanetini HDP’ye teslim ediyorum”. dediği terör örgütü THKP-C’nin kurucusu Mahir Çayan’ı mezarı başında, sosyal medya paylaşımlarıyla ve HDP’lilerle birlikte anan bu CHP değil mi?

Daha başka kaldı mı terör örgütü? Varsa onların da CHP ile olan ilişkilerini sıralayalım?

          Bu terör örgütlerinin özelliği nedir? İnsanı yaşatmak, insanlara yardımcı olmak mı? Hepsinin en temel özelliği asker ve polislerimizi şehit etmek, halka gözdağı vermek için masum insanları öldürmek… Gasp, yağma, yaralama, devletin ve halkın malına zarar verme, uyuşturucu üretme, kullanma ve ticaretini yapma, kandırdıkları gençleri dağlara götürüp teröristbaşlarının tecavüzlerine aracılık etme, emperyalizm köpekliği yapma, silah ticareti, kaçakçılık en belirgin özellikleridir.

          Bunlarla içli dışlı olan CHP’yi yaratan Kemal Kılıçdaroğlu isimli çizgi film kılıklı adam çıkmış “Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafya” diyor…

          27 yıl işlediği tüm suçların bedelini ödemiş olan Alaattin Çakıcı üzerinden Cumhur İttifakı’na saldıran çizgi film kılıklı adam, senin ilişkide olduğun, sürekli sahip çıktığın bu terör örgütleri Türkiye’de ve bölgemizde on binlerce insanı öldürdü, evsiz, barksız ve sakat bıraktı. Dağlara kaçırdıkları binlerce gence tecavüz etti, onları uyuşturucu müptelası yaptı.

Kim bu büyük suç örgütleriyle, çeteleriyle, mafyalarıyla, terör örgütleriyle iş birliği içinde?

Hadi çıksın bir tane CHP’li, bizim partimizin bunlarla bir alakası, bağı yok desin…

          Alaattin Çakıcı üzerinden MHP’ye saldıran Kemal Kılıçdaroğlu terörist Demirtaş ile olan ilişkisini kamuoyuna açıklasa da tam olarak aydınlansak. Alaattin Çakıcı işlediği suçların bedelini 27 yıl cezaevinde yatarak ödemişken, hendek-çukur-Kobani olaylarında PKK’lı teröristleri azmettirerek askerlerimizi, polislerimizi şehit ettiren, masum insanları öldürten terörist Demirtaş işlediği suçların bedelini ödedi mi? Ödemediği hâlde terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istemek neyin ortaklığıdır?

          Demirtaş PKK’ya bağlı, talimatı İmralı ve Kandil’den alan, elinde binlerce kişinin kanı olan bir terörist değil mi? Hangi açıdan böyle bir alçağı Alaattin Çakıcı gibi biriyle kıyaslıyorsun?

          Bak bakalım Alaattin Çakıcı hangi suçları işlemiş, terörist Demirtaş hangi suçları işlemiş… İşlediği suçların bedelini ödemiş bir vatansever Alaattin Çakıcı ile Türkiye’yi bölmek için PKK’ya teröristlik yapan ve daha hiçbir suçunun bedelini ödememiş Selahattin Demirtaş’ı nasıl birbirinden ayıramıyorsun?

          İşte bu durum kendini ve haddini bilmemezliktir Kemal Kılıçdaroğlu… Kendini ve haddini bilsen böyle saçma yorumlara imza atıp, kendini çizgi film tiplemesi hâline getirmezdin. Senin bir başka en büyük eksiğin, hangi partinin genel başkanı olduğunu ve o partinin tarihini bilmemendir. Aynı zamanda senin gibi birini CHP’ye Genel Başkan yapan CHP’liler de sanırım senin kim olduğunu bilmiyorlar.

          Sen şu terör örgütlerinden oluşturduğun hisseli ortaklıkları bize bir anlat…. Ne diyor Sayın Bahçeli “Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağının mafya olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, bize kalırsa önce kendine bakmalı, irtibatlarını gözden geçirmelidir.

Terör örgütüyle ittifak kuran bir partinin mafyadan dertlenmesi yüzsüzlüktür.

Biz mafyayı tanımayız, mafyayı takmayız, mafyadan da anlamayız.”

          Terör örgütlerini tanıyan, iş birliği yapan, onların teröristlerine her daim sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, var mı buna diyeceğin bir söz?