YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Dünyanın birçok ülkesine bela olan, insanların canını yakan, onlara acılar yaşatan terör illetinin en son hedefi Rusya’daki masum insanlar oldu.

Geçtiğimiz cuma akşamı Rusya'nın başkenti Moskova’da 4 terörist tarafından bir konser salonuna düzenlenen terör saldırısında 137 masum insan hayatını kaybetti.

Rusya’da terör kurbanı olan insanlar, olacaklardan habersiz kimi ailesiyle, kimi arkadaşıyla, kimi de komşusuyla bir konser eğlencesine gidiyor; malum istihbarat örgütlerinin iradesini, ruhunu satın aldığı 4 ruh hastası terörist geliyor ve 137 masum insanı vahşice öldürüyor. Nasıl eğitildilerse, nasıl satın alındılarsa, nasıl vücutlarına uyuşturucu bastılarsa 137 insanı öldürürken gözlerini dahi kırpmadılar.

Rusya, bu terör saldırısını gerçekleştiren 4 saldırganın içinde olduğu 11 teröristin yakaladığını duyurmuştu. Rusya yakaladığı teröristlerin kiminin gözünü oydu, kiminin kulağını kesti ve ona yedirdi, kimini de adeta felç etti. Görüntüleri izlerken Türkiye’deki teröristlere gösterilen şefkati, toleransı, demokrasiyi düşündüm.

On binlerce insanı öldürtmüş teröristbaşı Öcalan’a özgürlük isteyen şerefsizlerden tutun da Hendek ve Kobani olaylarında azmettirdiği PKK’lı teröristlere askerlerimizi, polislerimizi şehit ettiren, vatandaşlarımızı öldürten PKK’lı Selahattin Demirtaş için “İnşallah Cumhurbaşkanı seçilir” diyen, “Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağım” diyen kansız ve soysuzları gördü bu ülke…”Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” diye azmettirdiği PKK’lı teröristler 835 askerimizi, polisimizi şehit etmiş, Kobani olaylarında sokaklara davet edilen PKK’lılar yüzünden de 52 kişi ölmüştü.

Dünyada teröristlerin kutsandığı, yüceltildiği sanırım Türkiye’den başka bir ülke yoktur. PKK’lı Selahattin Demirtaş’ın Türkiye’de yaptıklarını Rusya’da yapmış olsaydı malum yerlerinden kan alırlardı ama Türkiye’de şeref madalyası takan haysiyetsizler bile oldu.

Hangi terör örgütü mensubu olursa olsun her teröriste muhalefet tarafından Türkiye adeta cennet haline getiriliyor. Teröristleri mahkemelerde savunan var, TBMM’de beraber basın toplantısı düzenleyen var, mezarına çiçek bırakan var, özgürlüklerini isteyen var, beraber yürüyüş yapan, miting düzenleyen var…

Başka ülkelerde gözü oyulacak, kulağı kesilecek, idam edilecek terör örgütü mensupları maşallah bize, ona-buna posta koyuyor. Ülke siyasetini dizayn etmeye çalışıyor. Terör örgütlerine yardım ve yataklığını açıkça, bağıra bağıra sürdürüyor. Türkiye’nin Anayasa Mahkemesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü koruyacak kararlar alması gerekirken, o bile tüm kararlarını terör örgütlerinin lehine alıyor. İnanın, Türkiye’deki teröriste, terör örgütlerine yaklaşımlar akıl alacak gibi değildir. Türk devleti, hükümeti terörün sorumlularını cezalandırıyor ne acıdır ki, Türkiye’de milyonlarca oyu olan CHP gibi partiler ilk karşı çıkanlardan oluyor.

Türkiye’de demokrasinin nimetlerinden sadece insan olanlar yararlanmalı, ABD’nin tasmalısı PKK’lı yaratıklara hiçbir alanda böyle bir nimet sunulmamalıdır. Teröristleri İran gibi meydanlarda sallandır, Rusya gibi gözünü oy, ABD gibi idam et bakalım kaç kişi teröre bulaşacak? Teröriste acıyan, onlara tolerans tanıyan ülkeler daha çok acı çeker. Türkiye özellikle son 8 yılda Türkiye’nin dağlarında, Irak ve Suriye’de teröristleri bol bol leş haline getirince terör alanı da onlara daralmadı mı?

Editör: Haber Merkezi