Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Riva'da düzenlenen bir toplantıda yeni projeler ve uygulamalarını açıkladı.

VAR” KONUŞMALARI YAYINLANABİLİR

Hürriyet yazarı Fırat Aydınus'un paylaştığı bilgilere göre, TFF'nin üzerinde durduğu önemli konulardan biri VAR kayıtlarının açıklanması. Yapılan sunumda, İspanya'da benzer bir uygulamanın Türkiye'de de hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Aydınus, VAR kayıtlarının açıklanmasının, hakemlerin de desteğiyle, maçların oynandığı gün akşamında konuşmaların yayınlanması şeklinde gerçekleşeceğini aktardı.

SÜPER LİG A.Ş. PROJESİ

Ayrıca, TFF'nin Süper Lig A.Ş. projesi üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Bundesliga temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıların ardından, ilgili raporun Kulüpler Birliği'ne sunulacağı ifade edildi.

YENİ MHK’YA KULÜPLERDEN 2 ÜYE

TFF'nin gündeminde bir diğer önemli konu ise Merkez Hakem Kurulu'nun yeni yapısı. Planlanan değişiklikle, 5 kişilik yeni Merkez Hakem Kurulu'nun oluşturulması ve bu ekipte 2 üyenin kulüpler adına görev alması öngörülüyor. Bu yeni yapıda, hakemliğin idaresi, ataması, puanlaması ve klasmanı gibi konularda kararlar alınacak. Ancak Kulüpler Birliği adına görev alacak üyelerin herhangi bir kulüpte çalışmaması şartı aranıyor.

Editör: Ferhat Erdemir