Tıbbın vazgeçemediği en etkili besin! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Ağrıyı anında kesiyor

Doğru besinleri tüketmeyenlerin günlük hayatta kas ağrısı yaşayabileceğini belirten Diyetisyen Tuğba Küçük, bazı ipuçları verdi. Diyetisyen Tuğba Küçük, "Bir türlü geçmeyen kas ağrıları için sık sık ağrı kesici kullanmaktan birçok kişi bıkmıştır. Romatizmal ağrılardan migrene, kas ve karın ağrılarına kadar pek çok sıkıntıya iyi gelen 10 gıdadan birçoğu halk arasında iyi bilinmektedir. Sağlıklı beslenmek vücudumuzun doğru çalışması için çok önemlidir.'' dedi.

Tıbbın vazgeçemediği en etkili besin! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Ağrıyı anında kesiyor - Sayfa 1

TIBBIN VAZGEÇİLMEZİ: ZENCEFİL

"Zencefil, geleneksel tıbbın vazgeçilmezidir. Zencefil kök bitkisinin en iyi bilinen etkisinden biri bulantıyı önlemesi ve mide yatıştırıcı özelliğidir. Bu bitki aynı zamanda menstürel kramplar ve egzersiz sonrası oluşan kas ağrılarıyla da savaşır."

Tıbbın vazgeçemediği en etkili besin! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Ağrıyı anında kesiyor - Sayfa 2

"Baş ağrısı savaşçılarının en güçlülerindendir. Çünkü anti enflamatuar özelliğe sahiptir."

Tıbbın vazgeçemediği en etkili besin! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Ağrıyı anında kesiyor - Sayfa 3

"Baş ağrısı çektiğinizde veya kronik baş ağrınız varsa bir bardak zencefilli bitki çayı içmek şikayetlerinizi yatıştırır"

Tıbbın vazgeçemediği en etkili besin! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Ağrıyı anında kesiyor - Sayfa 4

ZERDEÇALIN VÜCUTTAKİ ETKİSİ İLAÇ GİBİ

Zerdeçalın da enflamasyon dahil olmak üzere vücutta birçok etkiye sahip olduğunu belirten Tuğba Küçük, "Araştırmalar romatoit artrit ve osteoartrit olan kişilerin curcumin maddesi içeren gıda takviyeleri aldıklarında daha rahat yürüyebildiklerini göstermiştir."