Terör örgütü PKK’nın önüne attığı kemiklerle hayata tutunan, onun tasmaladığı ve ağızlık takmadan toplum içine saldığı HD(P)KK yine bölücü mikrop saçmaya devam ediyor. Tiplere baksan insan demeye bin şahit ister. Şartlanmış yaratık gibi sadece terör örgütü PKK’ya hizmet etmek için nefes alıp veriyorlar. Bunun dışında yapabildikleri bir şey yok. Amerika da HDP’nin sahibi PKK’yı tasmalamış ve bölgede ipini tuttuğu ölçüde onları kullanıyor. İlişkinin özeti budur. HDP Türkiye’nin ve bu toprakların değil ABD köpekliği yapanların partisidir. Elbette milyonlarca insan da bu yapı içinden kurtarılmayı bekliyor. Bunun sosyolojisi de zaman kaybedilmeden hayata geçirilmelidir.

HDP’ye oy verenleri sosyoloji üzerinden değerlendirip bir kenara bırakırsak, HDP’nin Türkiye genelindeki yönetici kadrosunun tamamı terör örgütü PKK için nefes alıp vermektedir.

İstanbul’daki son HDP merkezli gösteriler de bunun bir örneğidir.

PKK’nın yan kuruluşları, teröristbaşı Öcalan ve diğer PKK’lılar için “Hasta ve infazı yakılan tutsaklara özgürlük, tecride son” gösterileri yapıyorlar ve burada doğal olarak HD(P)KK’lılar başrolde kendini gösteriyordu.

Türk polisi İstanbul’da yasa dışı gerçekleşen bu gösterilere müdahale ederek görevini yerine getirdiği esnada HDP eski Milletvekili ve İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü isimli PKK’lı, Türk polisine hakaret ve küfür ederek sözlü saldırıda bulundu. Türk polisinin bir yiğidi de bu hakaret ve küfürler karşısında Türk milletinin yüreğini soğutan Osmanlı tokadıyla Ferhat Encü isimli PKK’lıya haddini bildirdi.

Ferhat Encü insan değil, tüm mesaisini terör örgütü PKK’ya hizmete adayan bir yaratıktır.

HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu Eğer bugün ya da yarın 6'lı masadan, İstanbul Eş Başkanımıza yapılanlara bir tepki gelmezse seçimler öncesinde hiç yanımıza gelmesinler. Eğer 6'lı masa demokrasi konusunda samimi ise buna tepki gösterir. Ölçümüz budur” diyerek CHP ve diğer masa ortaklarını bir nevi tehdit edince, başta CHP olmak üzere kuyrukları Deva, Saadet, Gelecek, İP tokat yiyen PKK’lıya sahip çıkmak için sıraya girmiştir.

HDP’li yaratıklar Türk polisine tokat atınca bunların sesi çıkmıyor ama Türk polisi kendisine küfür ve hakaret eden HDP’liye tokat atınca hepsi sahip çıkmak için âdeta seferberlik düzenliyor.

Türk polisinden tokat yediği için, CHP ve kuyruklarının sahip çıktığı Ferhat Encü’nün tüm sicili PKK’lı olmakla şekillenmiştir. Teröristbaşı Öcalan’ın resminin olduğu tişörtlerle eylem yapan, PKK’lı teröristlerle fotoğrafı olan, teröristbaşı Öcalan’ın posterleri önünde pozları olan, terör örgütü PKK’ya sahip çıkan paylaşımları olan, PKK kampında eğitim almış Ferhat Encü’ye CHP’nin, Deva’nın, Gelecek’in, İP’in, Saadet’in sahip çıkması şaşırtıcı olmamıştır. Sahip çıkmasalar zaten ona şaşırırdık.

Türk polisi karşısında PKK’lıya sahip çıkan CHP başta olmak üzere kuyrukları Deva, Saadet, Gelecek, İP kansızlıkta artık sınır tanımamaktadır. Asker ve polis katillerine sahip çıkan bunlar gerçekten de Türk milletine ihanette birbiriyle yarışmaktadır.

CHP’li Özgür Özel: Bu ülkede polisin hiçbir vatandaşa tokat atma hakkı yoktur. Önceki dönem görev yapmış bir milletvekili ve parlamentonun 3'üncü grubu HDP’nin il başkanı Ferhat Encü'ye yönelen polis şiddetini de görüntüleri çeken kameramanın gözaltına alınmasını da kabul etmiyoruz.”

CHP’li Sezgin Tanrıkulu: 26. Dönem Şırnak Milletvekili, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü'ye atılan bu tokadın arkasındaki zihniyet, Roboski'de çocukları bombalayan zihniyetle ortaktır. Bu zalimlik ve zulüm, size sandık tokadı olarak geri dönecektir.

CHP’li Canan Kaftancıoğlu: Polis şiddetine maruz kalan HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Asla umutsuz olmayacağız. Şiddetin de zalimlerin de sonunu getireceğiz. Hep birlikte ve çok yakında.

Saadet Partili Bülent Kaya: Polis memurunun HDP İstanbul İl Başkanına tokat atması kabul edilemez. Devlet memurluğu şahsi kin ve öfkenizi tatmin etme yeri değil.

CHP’li Mehmet Bekaroğlu: Bir polisin bir partinin aynı zamanda eski milletvekili olan il başkanına tokat atma cüretini göstermesi büyük bir rezalettir. Böyle demokrasi olmaz, hukuk devletinde böyle bir olay görülmez. Demokrasiye inanan herkes bu olayı kınamalıdır.

İP Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu: HDP İstanbul İl Eşbaşkanı, eski milletvekili Ferhat Encü’ye tokat atılması asla kabul edilemez ve kınıyorum.

Deva Milletvekili Mustafa Yeneroğlu: Polis sadece hukuk içinde görevini yapar! Hiçbir vatandaşa şu veya bu sebeple tokat atma veya herhangi bir ceza verme yetkisi yoktur!

Gelecek Partili Kani Torun: HDP İstanbul il başkanına yapılan polis şiddetini kınıyorum. Siyasi partilerin ve vatandaşların demokratik hakkını engelleyenler hukuk önünde hesap verecek. 6 ay kaldı.

***

PKK’lı Ferhat Encü’ye sahip çıkan şu tiplere bakın, hepsi aynı tornanın ürünleri. Bir gün olsun Türk devletinin, askerinin, polisinin yanında olmazlar ama tokat yiyen PKK’lı için bol bol nutuk atıyorlar.

HDP’li şerefsizler Türk polisine tokat attığı günlerde, bu türlerin tepki twiti attığını gören oldu mu?

Atatürk’ün miras bıraktığı CHP bugün PKK’nın avukatlığını yapıyorsa, diğer cibilliyetsizlere ne denilebilir ki?

Unutma Türk milleti, bu adamları unutma… PKK’ya sahip çıkanları asla unutma…