Trump destekçileri ABD'yi karıştırdı: FBI harekete geçti!

ABD'de Donald Trump'ın, Washington DC mitingi sonrası destekçilerinin oylama yapılan Kongre binasını basmasının ardından gözler, Kyle Jane Kremer adlı Trump destekçisinin 19 Aralık 2020'de yayınladığı tweette, "6 Ocak tarihi gün. Orada olacağım" yanıtına FBI tarafından incelemeye alındığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Trump destekçileri ABD'yi karıştırdı: FBI harekete geçti!
07.01.2021 18:19

ABD'de Donald Trump'ın Washington DC mitingi sonrası destekçileri oylama yapılan Kongre binasını bastı. Olaylarda 4 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi de yaralandı.

52 kişinin gözaltına alındığı ve ABD'nin tarihinde ilk kez yaşanan olaylarda bir ayrıntı FBI'ı (ABD'nin iç güvenlik teşkilatı) harekete geçirdi.

"6 OCAK TARİHİ GÜN. ORADA OLACAĞIM"

Kyle Jane Kremer adlı Trump destekçisinin 19 Aralık 2020'de "6 Ocak´ta Washington´da olacağız" paylaşımında bulundu. Kyle Jane Kremer'ın tweetine yanıt veren Trump, "6 Ocak tarihi gün.Orada olacağım" ifadelerini kullandı.

TWEETE FBI İNCELEMESİ

Kyle Jane Kremer'ın tweetine yanıt veren Trump, "6 Ocak tarihi gün.Orada olacağım" ifadeleri FBI'ı harekete geçirdi.

Amerikan medyası, FBI'ın Trump destekçisi Kyle Jane Kremer ve Donald Trump'ın paylaşımının araştırılacağını ve paylaşımların yaşanan gerilimlerin delili olarak kullanılacağını yazdı.

RUSYA'DA ABD'DEKİ OLAYLARLA İLGİLİ İLK YORUM!

Sosyal medya devleri Twitter, Facebook ve Instagram ise, olayların başlamasıyla Trump´ın paylaşımlarına yasak getirmişti.

Yorumlar