Truva atı içindeki muhalefet

Bir tarafta başta ABD olmak üzere Batı’nın Türkiye’ye karşı kışkırttığı Yunanistan’ın tacizleri, tahrikleri, bir tarafta...

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Truva atı içindeki muhalefet

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Bir tarafta başta ABD olmak üzere Batı’nın Türkiye’ye karşı kışkırttığı Yunanistan’ın tacizleri, tahrikleri, bir tarafta yine Irak ve Suriye’de ABD’nin beslediği PKK’nın terör faaliyetleri, diğer tarafta da Karabağ’ın işgalden kurtarılmasını bir türlü hazmedemeyen Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik provokasyonları ve kalleş pusuları etrafımızda nelerin döndüğünü göstermesi açısından çok net örneklerdir. Cumhur İttifakı “Beka meselesinden” bahsederken işte bu ve benzeri manzaraya işaret ediyor. Tüm bunların karşısında Türkiye güçlü ve mücadelesini veriyor. Ama Türkiye’nin etrafında bir kuşatma operasyonu yapıldığını da Türk milleti görmelidir.

ABD’nin Yunanistan’a 9 askeri üs kurması sonrası Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı azgınlaşması, Irak ve Suriye’deki PKK’lı teröristlerin hareketliliği, Ermenistan’ın cevabını ağır bir şekilde alsa da 50 Azerbaycan askerini şehit etmesi, “Türkiye’nin beka meselesi yok” diyen ülkemizdeki çapsız, vurdumduymaz muhalefetin milli güvenlik meselesi olarak içimizde hücrelendiğini de ayrıca göstermektedir.

“Türkiye’nin beka meselesi yok” diyorsa zaten Yunan’dan yanadır, Ermeni’den yanadır, PKK’dan yanadır. Zaten oldukları da ispatlıdır.

Mesela, Karabağ işgalden kurtarıldığında CHP Milletvekili ve Dış Politika Başdanışmanı Ünal Çeviköz, "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor"  diyerek emperyalistlere kuyruk salladığında CHP’den ihraç edildi mi? Yok…

Mesela, arkasına ABD’yi alan Yunanistan’ın her gün Türkiye’ye yönelik taciz ve tahrikleri devam ederken, rozetini bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’nun taktığı CHP’li eski Büyükelçi Yalım Eralp "Adalar Yunanistan’ındır. Egemenliği şartlı verilmiştir filan, böyle bir şey yok’ dediği için CHP’den ihraç edildi mi? Yok…

Türkiye terör örgütü PKK ve uzantısı YPG ile mücadele ederken “Başkası olacağına sınırımızda PYD komşumuz olsun“ diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve yine benzer cümleyi kuran CHP üyesi Emekli Tuğamiral Türker Ertürk CHP’den ihraç edildi mi? Yok…

Başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’de terör örgütü PKK ve uzantılarına sahip çıktığı için o kadar çok kişinin CHP’den ihraç edilmesi gerekiyor ki, inanın CHP binasında kimse kalmaz.

Böyle bir CHP’ye ve onun gündemindeki ittifak ortaklarına “Türkiye’nin beka meselesi var” demenin mantığı yoktur. Çünkü bunlar zaten bekamızı bozmak için bize karşı düşmanlık edenlerle birliktedir.

Ünal Çeviköz CHP’de durmaya devam ederken Azerbaycan şehitlerini anabilir misin, Yalım Eralp CHP'de dururken Yunanistan üzerinden ahkâm kesebilir misin, PKK’ya kendin ve kadron her türlü sahip çıkarken Kuvayımilliye nutukları atabilir misin Kemal Kılıçdaroğlu?

Maalesef tüm pişkinlikle hem anıyor hem ahkâm kesiyor hem de nutuklar atıyor.

Bunların içimizdeki Truva atı varlığı sürdükçe Türkiye üzerinde emeli olan kim varsa umutları da, planları da hep diri olacaktır.

Türk milletinin ebedi ve ezeli düşmanları bir saniye bile durmamaktadır. Tarihi kinlerini, intikam duygularını sürekli taze tutmaktadırlar. Yunanistan’ın ve Ermenistan’ın varlıkları, onları kışkırtanların planları bizim de kendi şuurlu, güçlü ve hazırlıklı olmamızı gerektiriyor.

Türkiye işte böyle bir atmosferi yaşıyor. “Türkiye’nin beka meselesi yok” diyen kim varsa onlar işte bu düşmanların karşısında yenilmemizi arzulayan kişilerdir. Boşa dememişler: Kış kışlığını, puşt puştluğunu yapar.

Türkiye yenilecek zayıflıkta değil… Bundan sonra düşmanlar düşünsün… 

Yorumlar