YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

 

Terör örgütü PKK ve uzantılarının her daim avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu, aslında Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’deki iz düşümüdür. Sezgin Tanrıkulu, CHP içinde ne yaparsa yapsın asıl sorumlusu Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Çünkü böyle bir Türkiye düşmanını yıllardır CHP’de milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı yapan odur. Siyasi hayatı ihanetlerle, skandallarla dolu olan Sezgin Tanrıkulu’nun son skandalı Türk Ordusu’na "15 köylüyü helikopterden atan Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararı orada. Bu kadar köyü kim yaktı?" iftirasını atmak olmuştur.

Sezgin Tanrıkulu, PKK’lı teröristlerin cenaze törenine katıldığında, PKK’nın Suriye kolu YPG’ye sahip çıktığında, PKK televizyonlarına katılıp Türkiye düşmanlığı yaptığında, teröristbaşı Öcalan’ı savunduğunda, terörle mücadele eden SİHA’lara düşmanlık yaptığında sesini çıkarmayan Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Ordusu’na attığı bu iftira karşısında da elbette onu CHP’den ihraç etmeyecektir.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi terör örgütü YPG’yi savunmadı mı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi PKK’nın televizyon kanalında programa çıkmadı mı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi Türk Ordusu’na her türlü iftirayı atan HDP ile ittifak yapmadı mı ki? Kimi kime şikâyet edeceğiz ki?

Sığınmacı yükü ve kaos tetikçileri Sığınmacı yükü ve kaos tetikçileri

CHP içinde Sezgin Tanrıkulu’na bakınca Kılıçdaroğlu’nun, Kılıçdaroğlu’na bakınca Sezgin Tanrıkulu’nun silüeti belirmektedir.

“Türk ordusu; dünyanın hiçbir ordusunda seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.” diyen CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten, “15 köylüyü helikopterden atan Türk Silahlı Kuvvetleri” diyen Sezgin Tanrıkulu çizgisine doğru CHP’yi getiren Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Milletten-devletten-toplumdan kopuk, bu ucube CHP’yi yaratan ondan başkası değildir.

Türk Ordusu’na iftira atan Sezgin Tanrıkulu’na karşı tepki beklediğiniz kişi, yine Türk Ordusu’na PKK’nın televizyon kanalında PKK’lı teröristleri korumak için “Türk Ordusu kimyasal silah kullanıyor” diye iftira atan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yı bu iftirasından sonra CHP Genel Merkez makamında ağırlayan Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi?

TSK düşmanlığı yapanlara hep sahip çıkan, Mehmetçik’i şehit edenlerle sürekli ittifak yapan Kemal Kılıçdaroğlu, bu ülkede %47,82 oy aldı. Yani 25.504.552  kişi ona oy verdi. Böyle bir zihniyete verilen bu kadar oy, bu zihniyete ödül değil de nedir?

CHP, milli şuur ve kimlikten öyle bir savruldu ki Atatürk çizgisindeki milli şuur ve kimliğe gelmesi şu şartlarda mümkün görünmüyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye verdiği zarar, üzerinden yıllar geçse de tedavi edilecek gibi gözükmüyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine geçecek alternatifin Ekrem İmamoğlu olduğu düşünüldüğünde CHP’de zaten nasıl bir düzelme beklenebilir ki? Sezgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu gibi tiplerin sembol hâline gelip el üstünde tutulduğu CHP, Türk milletine karşı şer odağı olmaktan kurtulamayacaktır.

Türkiye, bölünmez bütünlüğünü korumak için ve ülke insanının güvenliği ve huzuru için yıllardır büyük bedeller ödeyerek, binlerce şehit vererek terörle mücadele ediyor ama Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’nin günümüz temsilcileri,  Türk Ordusu’na karşı terör örgütü PKK’nın propagandasıyla iftira atıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu rezil eserinle övünebilirsin!